Wpis z mikrobloga

@czternastaczydziesci: Protip, późnym wieczorem park jest darmowy, w kwietniu bodajże zwijają barierki o 20:00, a od maja o 21:00 czy jakoś tak? Byliśmy 2 lata temu pod koniec kwietnia to po tym jak zwinęli barierkę to jeszcze jakiś czas było jasno i spokojnie całą tą płatną część można było zwiedzić
  • Odpowiedz
@czlapka: rzucę okiem jak będę następnym razem ale i tak trochę słabo to rozwiązali, pamietam czasy jak cały park był darmowy i nie stało tam pełno czarnych sprzedających złom ale czasy się zmieniają
  • Odpowiedz
@KrupnikPL: ludzie to ignoranci, gdyby nie turyści to dużo ludzi w Barcelonie nie miałoby pracy ale takie miejsca jak parki mogliby zostawić bezpłatne, nigdy nie zdarzyło mi się być w parku Guell i przepychać się między ludźmi a było to zanim wprowadzili opłaty
  • Odpowiedz
@czternastaczydziesci: Na te najbardziej popularne atrakcje Barcelonie najlepiej kupić bilet online (można nawet dzień wcześniej), bo można się załamać kolejkami ( _) Jak się jeszcze kupi którąś z kart turystycznych, to można wyrwać zniżki przy zakupie online.
@KrupnikPL: Właśnie smutne jest, że np. właśnie ten park i Sagrada Familia zatraciły swoje pierwotne przeznaczenie przez te tłumy turystów. Choć doceniam fakt, że można je zwiedzić, bo
  • Odpowiedz
@czternastaczydziesci: duża większość biznesów skierowanych pod turystów jest kontrolowana przez mafie - pakistańskie, marokańskie czy chińskie. Poza tym mówimy o jednym z najbardziej uprzemysłowionych regionów Hiszpanii. Pracy jest tutaj dość, a większość turystów to rak (głównie ci z wysp i że wschodu Europy).
Jak raz wszedłem do pubu i zamówiłem medianę i bravas a barmanka mi odpowiedziała że nie wie o co chodzi i żebym mówił po angielsku to mi
  • Odpowiedz