Wpis z mikrobloga

  • 1
Wydaje mi się że na zdjęciu to czujnik położenia wału korbowego a nie walka rozrządu. Gaśnie gdy silnik ciepły ?

Wystarczy wymienić i będzie działał.
  • Odpowiedz
@Hrabia_Heheszko: A wyrzuciło błąd? Ja nauczony doświadczeniem mam Elma 327 za 20 zł i apki na Andka do usuwania błędów - Torque i AlfaOBD ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem, czy w 147 np. odpięcie aku usunie błędy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ar3k: Tak, mechanik już kiedyś zdiagnozował że to raczej to. Jakieś 3 miesiące temu wyciągnąłem ten co mam, przeczyściłem i było ok, ale ostatnio było chwilę ciepło i znowu nie odpalał, postałem 30 minut i odpalił.
@Funky666: gdy nie odpala to świeci kontrolka silnika, teraz gdy pali to nie pokazuje żadnych błędów. Możesz napisać coś więcej o tych apkach i urządzeniu?
  • Odpowiedz
  • 0
@Hrabia_Heheszko w przypadku uszkodzenia czujnika wału może nie być żadnego błędu na komputerze. Ja nic nie mialem, na forum też pisali że może nie być zdiagnozować go można w 99% gdy auto gaśnie po rozgrzaniu do temperatury roboczej, gdy chwilę po stoi to pali jakby gdyby nigdy nic się nie wydarzyło. Im będzie cieplej tym będzie gorzej, mnie też to spotkało na początku wiosny rok albo 2 temu. Nowy czujnik ok 100
  • Odpowiedz
@Hrabia_Heheszko: Jak nie ma błędu, to plug and play - wymieniasz i jedziesz :) W Megane II czujnik mi wyrzucał błąd, dlatego pytam.

ELM327 na Bluetooth - kupujesz na Allegro za 20-30 zł (Ali nieznacznie mniej, IMHO nie opłaca się czekać). Unikałbym tylko tych "mini", bo nie bardzo chciały mi współpracować ze 159 i (przede wszystkim) 147.

Torque - apka do szybkiego odczytywania i usuwania błędów, pokazuje też parametry pracy silnika
  • Odpowiedz