Wpis z mikrobloga

TL;DR na samym dole

Elko,

Ten wpis a dokładnie komentarze @dradziak i @vinmcqueen:

zróbcie liste legitnych perfumerii, jak ktoś wpiszę tagi perfumy, to żeby pasek się jakiś pojawiał - iperfumy, tagomago, e-glamour itp. :D

nie o to mi chodziło, tylko o zrobienie jednego wpisu typowo FAQ i podpięcia go do belki, that's it, raczej lista sprawdzonych perfumerii nie zmieniałaby się częściej niż kilka-kilkanaście miesięcy (jak nie dłużej)?


"zainspirowały" mnie to pewnego pomysłu. A dokładnie do zrobienia jednego wpisu, w którym znajdowałyby się najważniejsze informacje odnośnie #perfumy.

Link do takiego wpisu można by było podpiąć pod tag, dzięki czemu zmniejszyłaby się ilość zadawanych pytań typu "czy iperfumy są legit"? Dodatkowo można by linkować do tego wpisu w razie innych pytań, lub po prostu stanowiłby on "samouczek" do "świata perfum" (jakkolwiek to brzmi xD)

Przykład takiego wpisu o higienie jamy ustnej przez jegertilbake: https://www.wykop.pl/wpis/17073483/o-higienie-jamy-ustnej-i-o-tym-czego-nie-mowi-ci-d/

WAŻNE: Nie oczekuję atencji i wszystkich głosów na TAAK, TO ŚWIETNY POMYSŁ RÓB. Pytam serio, bo może faktycznie nie ma potrzeby robienia czegoś takiego bo wszystko jest do znalezienia w necie.

Musielibyśmy ustalić tematy co mogłoby się tam znaleźć i taki wpis zrobić.

Moje propozycje:

1. Dobieranie perfum (nuty zapachowe, intensywność, trwałość, że dobiera się pod różne pory roku etc.)
2. Przechowywanie, wpływ złego przechowywania na perfumy etc.
3. Lista legitnych sklepów online
4. EDP vs EDT - ich różnice (a raczej ich brak)
5. Najważniejsze strony (fragrantica) / jakieś vlogaski (Jeremy Frangrance)
6. Lista takich typowych zapachów na daną porę roku o różnych nutach zapachowych, żeby sprawdzić na sobie jakie nuty nam się podobają. For men & for women
7. Coś o zapachach niszowych

Czy macie jeszcze jakieś inne propozycje a może coś usunąć z powyższej listy?

Pozwolę sobie zawołać ludzi udzielających się tym tagiem, abyście napisali czy warto czy nie warto. Samemu takiego wpisu nie zrobię, bo nie mam wystarczającej wiedzy, dlatego zrobilibyśmy to wszyscy wspólnie (kto by tam chciał coś od siebie dorzucić) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Wesołych świąt!

#perfumy

TL;DR:

"FAQ" o perfumach for newbies - tak czy nie?

  • Jak najbardziej, jeszcze jak! 77.8% (42)
  • Nie, wszystko jest w necie 22.2% (12)

Oddanych głosów: 54

  • 18
Ok, większość głosów jest na tak. Wołam ostatni raz wszystkich z powyższej listy z zapytaniem: Kto chciałby dołożyć cegiełkę i pomóc w budowie takiego wpisu? Dodać coś od siebie / co mogło by się w nim znajdować / co wyrzucić / napisać samemu odnośnie jakiegoś punktu jeżeli chce itp. Po skonstruowaniu wysłałbym wypis do każdego i wtedy byśmy robili jakieś poprawki itp.

Kto zainteresowany daje plusa w tym komentarzu ( ͡°
@SmallCaracan: Oy, ominąłem jakimś cudem ten wpis. ()

Osobiście zalecam pisanie takiego artykułu pod laika - czyli w moim mniemaniu najbardziej sensownie.

1.Perfumy - o samych perfumach słów kilka. (Fragrance wheel etc.)
2. Rodzaje perfum - różnice i oznaczenia EdT, EdP itd.
3. Różnice pomiędzy tanimi perfumami a droższymi. I o niszy słów kilka. (Dosłownie kilka, niszy można spokojnie wydzielić osobny paragraf -