Wpis z mikrobloga

Pediatra kilka lat temu zapewniała, że z wiekiem to minie i wszystko wróci do normy. Syn mając 4 lata dostawał przez pewien okres, średnio 1 raz w tygodniu dziwnych ataków. Budził się w środku nocy, poczym skakał, płakał, biegał po pokoju, machał rękoma. Nie sposób bylo go obudzić, cały czas jakby coś widział niewidzialnego w pokoju. Wlasnie dzisiaj, przed chwilą, po 3 latach przerwy znowu to nastąpiło, trwało to ok 15 min, ale czegoś takiego to nie widziałem jeszcze. Może ktoś już się domyslił, tak to tzw. LĘKI NOCNE. Jak to się dzieje to jesteś bezsilny i masz dreszcze ze strachu bo dziecko zachowuje się jak opętane jakby kogoś widziało w pokoju bo pokazuje palcami i nic nie mozesz zrobić, tylko czekać aż jakoś zaśnie. #!$%@? jeszcze mam gęsią skórkę. Mam krótkie nagranie i po świętach idę pokazać je lekarce.
#dzieci #creepy #zalesie
  • 11
@midnight ja czasem mam napady paniki w nocy, najczęściej jak wracam bardzo zmęczony. Budzę się po godzinie lub dwóch. Budzę się ze świadomością, że jest bardzo źle, boję się o niewiadomo co. Nie polecam strasznie. Raz obudziłem się około 5, ubrałem się i wyszedłem z domu. Ogarnąłem co się dzieje dopiero jak byłem na dworze.
@midnight łooo miałem tak jako dzieciak. Rodzice próbowali mnie uspokoić, a ja widziałem że mi ściany pokoju odjeżdżają albo widzialem tłumy i czarne sylwetki biegajace po pokoju. Albo łóżko zapadało mi się w podłogę, ewentualnie wylatywało pod sufit. Z wiekiem przeszło trochę ale trzymało mnie do lat nastu. Warto się tym zająć.
U mnie czesto ataki lęku były wywolywane stresem w dzień lub pojawialy sie w okolicach przeziębień gdy organizm był osłabiony.
@thewickerman88 za gówniarza motyw że ścianami miałem właśnie często jak miałem gorączkę. I to niekoniecznie w nocy. Czasem w dzień jak po prostu leżałem w łóżku czy tam na kanapie bo byłem chory.

A sny z duchami czy innymi czarnymi postaciami to była normalka. Ale to normalnie we śnie. Nigdy nie mialem tak że w nocy wstawalem z łóżka i coś robiłem.