Wpis z mikrobloga

#oszczedzanie #ekonomia #finanse #banki
Mam odłożone ok. 12k i zastanawiam się gdzie te pieniądze ulokować. Konto osobiste mam w PKO BP i wolałbym nie zakładać drugiego. Chyba najlepsza opcja to konto oszczędnościowe tylko nie wiem które będzie najlepsze. Widzę różne promocje, np. WBK oprocentowanie 2,7% do 30 lipca, a potem standardowe 0,4% to już chyba średnio. Nest Oszczędności 2,25% przez 3 miesiące a potem WIBOR 3M 0,50%(?). Prawdopodobnie nie wydam tych pieniędzy przez najbliższy rok i chciałbym to co jakiś czas coś dokładać i mieć spokój. Jakiś sprawdzony ranking? Bo większość jest chyba sponsorowana. Co byście zrobili na moim miejscu?
  • 12
@fourier97 fundusze inwestycyjne dziela się na kilka form. Te zrównoważone inwestują mniej więcej 60% w akcje i 40 obligacje. Jak chcesz coś bardziej bezpiecznego ale z mniejszą stopa wzrostu to wybieraj te które mają przewagę obligacji. Dobre mogą być teraz fundusze inwestujące w blues chips. Ogólnie musisz sam wybrać ale jeśli chcesz lokować kapitał przy małym ryzyku to polecam fundusze obligacyjne maks fundusze zrównoważone
@fourier97 nie idz w zadne fundusze inwestycyjne przy takim kapitale. Nie masz tam gwarancji zachowania kapitalu, mozesz stracic kase, sa duze oplaty za zarzadzanie ktore zjadaja caly zysk, a nawet jak fundusz w ktorym ulokowales bedzie mega super hiper to i tak przy takiej kwocie duzo tego zysku wymiernego nie bedzie. Zakladaj konto w BGZ Optima i z glowy.
Zapomnij o funduszach. Zanim zarobisz na opłatę za zarządzanie to stracisz na kursie. Z taką kwotą nie poszalejesz. Lokata lub obligacje skarbu państwa. Sam trzymam ostatnio w tych drugich i wychodzi minimalnie lepiej niż w bankach. Albo wejdź w akcje, ale to wymaga nakładu czasu i wiedzy, ale i też szczęścia. Oceń ryzyko.