Wpis z mikrobloga

@cyberpunkbtc trochę mam pojęcia o Internet of Things i o telekomunikacji, więc od początku cały pomysł IOTA wydawał mi się zbędnym bajerem. To jest po prostu przekombinowane.
Po co tworząc jakiś system komunikacji maszyna-maszyna miałbym korzystać z infrastruktury firmy trzeciej? Po co uzależniać się od czegoś z zewnątrz? Tworzy to tylko problemy ze stabilnością i bezpieczeństwem systemu jaki chciałbym stworzyć.
@HaSSaN:
Tak ewolucyjny projekt nie patrzyłby na cenę żadnego BTC tylko wszyscy by się rzucali na to. Ale to zwykły scam do dojenia frajerów, tylko wy wierzyć w te wieczne legendy które wam cisnął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapakowałeś się pewnie jak była powyżej 4$ i czekasz z nadzieją że odbije.

IOTA to był jeden z niewielu shitów w jakie wszedłem z lewarem na chwilę, bo wiedziałem
@drakkar: @pawe88: A co najlepsze to token podlegający spekulacjom, więc płacąc IOTĄ w IOT koszt usługi może Ci nagle z tygodnia na tydzień skoczyć 300% do góry albo spaść 70% bo poszła pompa albo dump :D

Logiczniejsze i efektywniejsze jest stworzenie zamkniętego tokenu ze sztywną cena(o ile jest on do czegoś potrzebny) który nie będzie notowany na giełdzie. Do tego taki token nie będzie musiał być zdecentralizowany (bo po co
@HaSSaN:
A ten link co mi rzuciłeś zajebisty. To ty rysowałeś ten kanał? Bo chyba z niej wypadła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ludzie którzy przeżyli setki scamów was ostrzegają a wy myślicie że wszyscy wokół są idiotami, tylko wy geniusze rozumiecie i widzicie prawdziwą rewolucję w tym shicie. Taaa, pewnie ;)
@Smule: co za głupoty #!$%@?, btc usrósł 3-krotnie w momencie kiedy iota urosła 14-krotnie, więc normalne ,że zaliczyła większy spadek, jak każdy alt bo wszystko urosło bardziej niż btc, więc logicsne jest, że musiało bardziej spaść, a co do płatności, to koszty się nie zmianią w przyszłości za usługę, tylko w zależności od tego jaka bedzie cena coina w danym momencie to system pobierze po prostu większą lub mniejszą ilość monet,
@cyberpunkbtc bardziej mi chodziło o sens token ów w internet of thing. Pracuje w branży w której wykorzystuje się komunikacje Ethernet can i inne łączą się w sumie niezależne układy w jedną całość ale nie słyszałem aby były do tego jakieś tokeny potrzebne i to jeszcze kupowane na wolnym rynku no bo po co same protokoły transmisji wystarczą.
@drakkar: Ja wiem. Zawsze się śmiałem że trzeba być idiotą żeby dawać pieniądze z możliwością transferu tysiącom urządzeń. Przecież to są tysiące potencjalnych bugów, dziur w sofcie. Byłaby masa kradzieży i to masowo. Ktoś by znalazł buga do jakiegoś urządzenie, następnie exploit i ze wszystkich tych urządzeń masowo by wysysał coiny ;) Wystarczy pomyśleć.

No i w ogóle po co urządzenie ma samo płacić? Przecież w dzisiejszych czasach da się rozliczać
@cyberpunkbtc: Ale kto powiedział, że to rewolucja itp. ? Nie wiem co będzie za 5-10 lat być może nawet bitcoin padnie ale jak na razie twierdzę, że można jeszcze na IOTA trochę zarobić oczywiście w troszkę bardziej przychylnych dla wszystkich czasach. Myślę, że do tych 10-15 zł może dojść.
@Smule:

A co najlepsze to token podlegający spekulacjom, więc płacąc IOTĄ w IOT koszt usługi może Ci nagle z tygodnia na tydzień skoczyć 300% do góry albo spaść 70% bo poszła pompa albo dump :D

Logiczniejsze i efektywniejsze jest stworzenie zamkniętego tokenu ze sztywną cena(o ile jest on do czegoś potrzebny) który nie będzie notowany na giełdzie. Do tego taki token nie będzie musiał być zdecentralizowany (bo po co to komu
co za głupoty #!$%@?, btc usrósł 3-krotnie w momencie kiedy iota urosła 14-krotnie, więc normalne ,że zaliczyła większy spadek


@JanuszBizn3su: Spoko, i co z tego? Budowa usług na IOTA nie ma sensu, gdy cena skacze Ci w tydzień 300% do góry, żeby potem spaść o 70%. Tak można zbudować taki przelicznik jak piszesz ale po co? Wahania 20 minutowe to czasem kilka % więc nawet na takim przeliczniku można się przejechać.
@Smule: bo projekt jest we wczesnej fazie, cały czas się rozwija jak ktoś śledzi temat to wie, że zmiania się masa rzeczy a co do fluktuacji ceny to on zawsze będą, tylko wraz ze wzrostem kapitalizacji bedzie coraz mniejsza, dobrym przykłądem jest złoto, którym na upartego można płacić w pewnych miejscach jak ktoś chce i też się płąci większą lub mniejsza ilością złota w zależności od kursu, a że rynek złota
@Smule: dam jeszcze lepszy przykład nawet usd, które jest najsabilniejszą walutą bo ma największą kapitalizację ma fluktuacje ceny, nic nie jest stałe, i nie mówię tu o inflacji bo to zupełnie inna rzecz jest
@HaSSaN:

Ale kto powiedział, że to rewolucja itp. ?


Wszyscy którzy się w to pakowali? Już zmieniacie narrację?

można jeszcze na IOTA trochę zarobić


Nie no, oczywiście że można. Spekulacyjnie traktując to jak najbardziej można o niej myśleć.
Twórcy planują znów puścić pakiet plotek i kłamstw o niej, widać że jeszcze im się pomysły nie skończyły. Myślisz że ja sam się nie zastanawiam? Łatwy hajs... Bardzo szybko może zrobić 100%
Ale