Wpis z mikrobloga

Standardowo, jaki jest wynik próby kompilacji i wykonania poniższego kodu?

```

final Integer a = 100;
final Integer b = 100;
Integer c = 200;
Integer d = 200;
final boolean ab = (a == b);
final boolean cd = (c == d);
System.out.println(ab + ", " + cd);
```

Jak zawsze, odpowiedzi i podpowiedzi zostaną usunięte a autorzy zablokowani.

#interfacesmieci
#java #naukaprogramowania

Standardowo, jaki jest wynik próby kompilacji i wykonania poniższego kodu?

  • Błąd kompilacji 8.9% (98)
  • true, true 37.5% (412)
  • false, false 8.6% (94)
  • true, false 15.9% (175)
  • false, true 7.7% (84)
  • nie wiem 21.4% (235)

Oddanych głosów: 1098

  • 104
  • Odpowiedz
@interface: ten kod wygląda jak heheszki prowadzącego na pierwszej lekcji Javy.

Btw. C#-powcy też rozróżniają typy kopertowe i prymitywne, chociaż compare działa inaczej niż w Javie.

  • Odpowiedz
@interface: Bo banujesz z dupy. Te "podpowiedzi" w zasadzie nic nie dają. Łatwiej kod wkleić do google (nie wspominając o IDE) i mieć odpowiedź od razu. Nawet nazw zmiennych nie zmieniasz.
Myślisz, że ktoś czyta wszystkie komentarze, żeby potem zagłosować w ankiecie? Rozumiem pierwszy, drugi komentarz ale 10 czy dalszy i to jeszcze nie konkretna odpowiedź tylko ogólnie o zasadzie działania...
  • Odpowiedz
@63274682374: raczej chodzi mi to zeby na koncu wszystkim podac odpowiedz i wyjasnienie, jakbym zostawial poprawna odpowiedz w komentarzu napisana przez kogos to nie ma sensu potem wolac reszty do odpowiedzi. celem tego byla wartosc edukacyjna a nie zgadywanie i wklejanie w google/ide po odpowiedz.
  • Odpowiedz
@interface: Nie zgadzam się z takim podejściem ale to twoja piaskownica, twoje zabawki. Szkoda, że banujesz ludzi, którzy coś ciekawego mogą powiedzieć i od których mógłbyś się czegoś dowiedzieć przy okazji tych zagadek. Bo wydaje mi się, że to jest ich głównym celem a nie pompowanie własnego ego.
Teraz z nicków jakie kojarzę to Ci chyba tylko został @sorhu / Człowiek-kompilator
  • Odpowiedz
  • 0
@63274682374

Człowiek-kompilator


Haha. Dobre!


No i bez przesady. Coś tam się umie w tej Javie, ale nie na wszystkie zagadki znałem odpowiedź.
  • Odpowiedz