Wpis z mikrobloga

Mirki ile może kosztować utworzenie platformy streamingowej? Chodzi mi dokładnie o całość, to co aktualnie używają streamerzy na OBS. Połączone donate i jego obsługa ALE NA GŁÓWNEJ platformie bez OBS, połączenie bezpośrednio instagrama, fb i grupy bez ingerencji w obraz wyświetlany, czat i konta użytkowników. Portal oczywiście bez erotyki, delikatna nagość byłaby ok. Powiadomienia na email i strona dla twórcy.
Myślę że obsługa płatności byłaby najbardziej skomplikowana ( księgowanie i rozliczanie wpłat).
Przecież to byłoby złoto, darmowa reklama od streamerów i oczywiście praktycznie zero ograniczeń jeśli chodzi o content.
#danielmagical #patostreamy #gural #rafonix #programowanie #polskiyoutube
  • 21
  • Odpowiedz
@folxuxd: chociaż jeżeli bedzie pierwszy i platforma bedzie funkcjonalna i sprawna technicznie to wystarczy dać info na wykopek, a zarobek oprócz banerków reklamowych to, np. % od donejcików:)
  • Odpowiedz
Zrób sobie specyfikację projektu (dokładną) i podeślij do kilku firm zajmujących się tworzeniem takiego serwisu, niech ci wycenią. Masz jakiś budżet na to przeznaczony? Targetujesz worldwide czy tylko na Polskę? Jest wiele czynników od których zależy koszt zrobienia. Obecne serwisy są tak zrobione że user raczej na nich zostanie, więc musisz coś fajnego dodać
  • Odpowiedz
@Cutler777:

Trzeba by to podzielić na kilka podsystemów:
1. wydajny system broadcastu video, tutaj nie byłoby jakichś kombinacji tylko po prostu wydajne rozwiązania serwerowe, load balancing itp., liczniki aktualnie oglądających transmisję,
2. czat, konta twórców i widzów jako osobny system. Wiadomości user<->user, user->czat: tego bardzo dużo. Musi być wydajne.
3. płatności, księgowanie, faktury to zupełnie osobny system do którego mieliby dostęp
  • Odpowiedz
@Cutler777: Technologicznie to jest proste, forwardujesz z ingesta strumień na CDN - załóżmy Level3, potem player pobiera ten stream i wyświetla end-userom. Załóżmy jakiś randomowy cennik z neta. Transfer wideo zjada najmocniej złote sztabki. €0,0734 za GB. Stream w dobrej jakości ma minimum 2500kbps bitrate'u, niech to będzie 2500 kbps. Kolejnym założeniem niech będzie, że na platformie masz tylko średnio 2500 widzów przez 8h dziennie.

Miesięcznie ŚREDNIO: 2500 widzów przez 244h.
244h = 878 400s
2500 kbps = 0,3125 megabytes / second
878400*0,3125=274 500 MB =
  • Odpowiedz
@Cutler777: Twój wpis jest bardzo chaotyczny jak dla mnie. Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi. Czyli chcesz utworzyć coś takiego jak Twitch, tylko bez potrzeby użycia OBS oraz wszystkie dodatki ( social media, banery na streamie, liczniki itp) miałyby być obsługiwane przez interfejs na tej stronie? A na dodatek chcesz aby ta sama platforma była również takim paypalem do obsługi donejtów/ subscypcji?
  • Odpowiedz
@likeer: na wstępie chodzi mi o widełki w jakiej kwocie to może się zamknąć @Jojne_Zimmerman: bardzo fajna rzeczowa odpowiedź. Licząc nawet 50k miesięcznie to jest przez pół roku 300k czyli zwrot może być bardzo szybki przy dobrze działającej platformie, kosztów związanych z serwerem niestety nie da się przeliczyć na wstępie bo rosną wraz z rozwojem
@Xanthocomics: dokładnie coś podobnego do twitcha, strona obsługiwałaby aktualnie używane płatności
  • Odpowiedz
@Cutler777: Aha, fajny pomysł, tylko nie wiem jak to by wyglądało jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne i opłacalność takiej platformy. Nie jest to jakaś nowa idea a do tej pory duże platformy z jakiegoś powodu napewno wybrały inną opcję.
Czy bez jakiegoś client'a da się streamować( nie tylko pokazując obraz z kamerki, ale i pulpitu czy aplikacji itp), tylko przy użyciu przeglądarki? Nie wiem , nie jestem ekspertem tylko daje
  • Odpowiedz
@revoolution: @Cutler777: akurat obs można używać do streamowania i na "naszej" pato platformie wiec po co go wywalać.

Reklamy ? Nawet przy ogromnym zainteresowaniu może być z tym problem a jeśli ktoś się zgłosi to po cenach o wiele niższych niż rynkowe ( pomijam scam reklamy bo to bije w serwis i nie jest nam potrzebne przy inwestycji 100k)

Płatności - coś na zasadzie żetonów. Ogólnie zakładając, że
  • Odpowiedz