Wpis z mikrobloga

@miboy: Spójrz może w ten dekoder nc+ (nie używałem więc nie znam) w ustawieniach powinno być gdzieś wyszczególnione w jakim modzie łączy się on z projem. Jeżeli jest tam literka p (czyli progresywnie) typu 1080p to skaluje dekoder i wtedy dla testu spróbuj ustawić jakoś tryb 1080i tak by przeplot usuwał projektor. Wtedy popatrz jak z płynnością obrazu i postrzępionymi krawędziami.
  • Odpowiedz
@GleboZgryz: od początku mam C+ (jakieś 7 lat) i ustawione 1080i oni nie nadają w p
mam go już 3 tygodnie i do tej pory nie zauważyłem jakiś problemów z krawędziami
zobaczę dziś żużel bo na tym się znam to ocenię ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@miboy: Tak, oni nie nadają w p (jak wszystkie sat na naszej półkuli gdzie tzw. "fullhd" kończy się na 1080i50) ale czasami... rozumiesz... dekodery platform cyfrowych robią deinterlacing i pull-(up)down i wypuszczają na wyświetlacze sygnał progresywny p60. Jednak jak masz ustawione 1080i to nie mam uwag.
  • Odpowiedz
@GleboZgryz: Nic nie rwie ale jakość Eurosport w porównaniu do C+ w przypadku transmisji żużla to 2 oddzielne bajki ( ͡° ͜ʖ ͡°) a kojarzysz format vp9? Bo tego nie odtwarza mi w 4K
  • Odpowiedz
@miboy: kiedy recka? :D

śmiało może zastąpić TV przy codziennym używaniu w dzień? wielkość wyświetlanego obrazu można zmieniać przez urządzenie bez utraty jakości?
  • Odpowiedz
@krasnyyyy: już przyszły tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak, ja tak zrobiłem ale jest kilka warunków do spełnienia.....
tak, można, wszystko opiszę i pokażę
  • Odpowiedz