Wpis z mikrobloga

@unster: na ścianie był tv, zostawił dziury, dodatkowo okazało się że projektor ukazuje jak bardzo krzywe są ściany które wyglądają na proste, trzeba było to wyrównać, wygładzić, zetrzeć, pomalować farbą do projektorów na biało i na koniec pomalować znów docelową farbą
  • Odpowiedz
@LukCzu: Jeżeli są to regularne framedropy to wynik braku obsługi odpowiedniego pull-down przez skaler w wyświetlaczu. Matryca pracuje na 60Hz a np.: obraz podawany jest z 25/50i. O ile łatwo jest zrobić z 50i > 50p o tyle aby z 50p zrobić 60p bez szarpnięć trzeba się już napocić. Dlatego pytałem o płynność bo czytam sobie tu i tam, że ten projek Xiaomi jest optymalizowany pod 60 fps i skaler
  • Odpowiedz
@GleboZgryz: Taką sytuację jak opisałem wcześniej mam regularnie na komputerze iMac 27” late 2013 z podłączonym projektorem LG PF1500EU. Nie wiem czy to wina filmów z niepewnego źródła, przejściówki Mini DisplayPort do HDMI, kabla HDMI czy tego co opisałeś.
  • Odpowiedz
@LukCzu: To sprawdź w jakim trybie się zestawia połączenie hdmi z tym projektorem. Mac gdzieś to powinien pokazywać (coś w stylu 1080p50 albo 1080p60). Jeżeli można gdzieś wymusić zestawienie w innym trybie to można poeksperymentować. Co do zasady źródło sygnału (Mac) dostaje od wyświetlacza (projek) pełne zestawienie obsługiwanych trybów przez EDID w trakcie handshake ale bywają dziwne sytuacje szczególnie jeżeli komp jest w trybie wielomonitorowym - i ma więcej niż
  • Odpowiedz