Wpis z mikrobloga

Ogólnie Aksiumy to koła nie do #!$%@?


@wunder_baum: oj do do. W przednich ostatnio poszła piasta. Za to tył trzyma się już 18 tys. km (ale miały niedociągnięte szprychy i nie obyło się bez centrowania).
@metaxy: przebiegu nigdy nie liczyłem, ale pamiętam, że tylko jednego aksiuma udało mi się rozwalić po uderzeniu koło 70 km/h, a i tak tylko pokrzywiło obręcz. Tak pozatym to bruki, dziury itp. nie dały rady zniszczyć tych kół.

@wunder_baum: ile ważysz? bo ja przy max 84 kg jak ważyłem to te tribanowskie non stop leciały szprychy
jak mirek wyżej pisze że to normalne, to jutro dam do rowerowego i ciekawe co powie
i tak musi mi ściągnąć i założyć zębatkę bo ja nie mam klucza i nie mam jak

@KuliG: jak otworzyłem paczkę to koła były na swoim miejscu i nie wydawało się by żeby mogło coś jebnąć
@pshemson: nie wiem ile kosztuje zwrot, ja bym to zaniosł do jakiegoś serwisu niech sprawdzą co jest przyczyną czy to jakaś wada fabryczna czy koło jest źle poskładane i da się to podcentrować.
@pshemson:

Niestety ale to są skutki obniżania kosztów produkcji.
Mavic przeniósł produkcję do Rumunii (Aksium na pewno, nie wiem jak inne) i niestety, niby podzespoły takie same, ale już jakość spasowania i montażu pozostawia wiele do życzenia.
Wracając do twojego problemu, to w którym miejscu obręcz obciera o klocek?
Jeśli w miejscu łączenia to wystarczy lekko przeszlifować drobnym papierem i powinno być ok.
Obcieranie w innych miejscach lub bicie pionowe to