Wpis z mikrobloga

#podroze #wycieczki #wycieczkimotocyklowe
Przed chwilą zajrzałem do mojego pierwszego wpisu którym było AMA jak samotnie pojechałem rowerem do Rumunii.
Uświadomiłem sobie że to było ponad 5 Lat temu i w miedzy czasie zwiedziłem kilka krajów, jedne tylko troszkę inne bardziej. Natomiast ten wpis ma na celu pomóc ludziom którzy są ciekawi jak się jeździ motocyklem po innych krajach. A swoją przygodę z wycieczkami motocyklowymi zacząłem od odstawienia roweru bo siadło mi kolano.

Przesiadłem się najpierw na Polski motorower z lat 80. Tym jeżdżąc po 2 województwach nakręciłem w jednym roku 7,500km.

Rok później Kupiłem motocykl o pojemności 125 na nim zrobiłem około 14,000km zwiedziłem część naszego kraju. Raz nawet dotarłem nim do Chorwacji. Albo raczej do granicy na której mnie zawrócili.

Po kolejnym roku kupiłem motocykl terenowo szosowy o większej pojemności którym jeżdżę do dziś.
Tym motocyklem byłem w takich krajach jak:
Niemcy
Dania
Szwecja
Norwegia( cała z Nordkapem)
Finlandia
Estonia
Łotwa
Litwa
Słowacja
Węgry
Rumunia
Ukraina
Białoruś
Rosja (w tym Kałmucja, Dagestan, Czeczenia, Osetia)
Gruzja
Armenia
Turcja
Bułgaria
Serbia
Węgry
Słowacja
Czechy

W Republice Kałmucji policjanci wymuszali na mnie łapówkę, w Dagestanie pogranicznik chciał do mnie strzelać natomiast z pijanym muzułmaninem jeździłem samochodem po morzu Kaspijskim. W Czeczeni legitymowali mnie pod lufą ciężkiego karabinu maszynowego ale z uśmiechem. A w Osetii zjadłem największego hamburgera który miał w środku frytki.
W Gruzji miedzy innymi uciekałem przed policją.
W Armenii płaciłem łapówkę policji byłem w budynkach które powstały za czasów Mieszka I spałem na wysokości 3400m i dojechałem jakieś 50km od granicy z Iranem.

Jak bym zaczął opowiadać to dnia by nie starczyło.

Jeśli cię to interesuje to za 2 miesiące będę w:
Ukrainie
Rosji
Kazachstanie
Uzbekistanie
Tadżykistanie
Może w Afganistanie
Kirgistanie
Kazachstanie
Rosji
Mongolii
Rosja Bajkał
Ukraina
Polska

Jeśli kogoś coś interesuje związanego z wycieczkami motocyklowymi lub z tymi krajami to piszcie.