Wpis z mikrobloga

Powodem może być także rynek wtórny. W przypadku konsolowych gier idziesz i kupujesz tytuł za 240pln przechodzisz pchasz dalej za 210. Przejście gry w dniu premiery wynosi cię 30 PLN. Na pc tego nie zrobisz.


@Lord_Mefisto: Niestety rynek PC'towy się zepsuł przez różnego rodzaju Steamy i inne Ubisofty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Lord_Mefisto: Bardziej chodziło mi o same DRM'y gdzie nawet do 20 letnich gier singleplayerowych potrzebujesz uruchamiać klienta steama. Co tego reszta tak jak piszesz, każdy ma swojego klienta przy czym ten microsofotowy to największy rak.
@Kryspin013: on tak, nie cierpię dziadostwa, ale uplay nic nie lepszy, pamiętam raz jak raz chciałem po jakimś półtora roku zagrać w ac3. Odpalam ikonkę i pokazuje że klient wymaga aktualizacji. Klikam ok z nadzieją że pobierze i mogę śmigać,nic bardziej mylnego pobierał i instalował każda aktualizacje klienta jaka do tej pory wyszła. Przerwałem i odinstalowałem.
@Lord_Mefisto: No ale zaraz, rynek wtórny właśnie powodowałby że nikt nie kupowałby nowych, bo po co jak stanieje i będzie można kupić taniej. Moim zdaniem to kwestia platformy, przecież już nawet jak spojrzymy na samego PC to istnieją różnicę między głupim systemem operacyjnym a ilością pieniędzy wydawaną na gry. Ot widocznie kupując konsole, czyli urządzenie tylko do gier. Godzisz się na to i same gry też kupujesz a nie czekasz na
No ale zaraz, rynek wtórny właśnie powodowałby że nikt nie kupowałby nowych, bo po co jak stanieje i będzie można kupić taniej.


@Papasanbaba: A dupa, bo najpierw ktoś musiałby kupić nową grę.

Więc prawdopodobnie byłoby jak na konsolach. Ludzie kupowali by nowe gry by je odsprzedać a tak to wszyscy czekają na promocje bo w dniu premiery nie opłaca się kupować gier na PC, szczególnie jak twórcom #!$%@?ło i ceny dają
@karczochh: Gry wychodzą... ale w sumie nawet taki zatwardziały pirat jak ja kupuje głównie oryginały. Ale ja nie gram dużo, głównie 2 gry na krzyż (poe, ow). Jak kupuję to tylko najlepsze gry bo i tak nie mam miejsca na dysku żeby każdą instalować. Teraz prawie każda gra ma online i żeby to wykorzystać to musisz mieć oryginała i przeważnie warto. Albo patche itd. na oryginale masz na bieżąco a piraci