Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Przeszukując archiwum kilka razy spotkałem się z sytuacją, którą można opisać takim scenariuszem:
1. gural zaczyna rozmowę na ome
2. jego rozmówca go obraża.
3. gural przeciąga rozmowę szukając wiresharkiem adresu IP rozmówcy oraz jego lokalizację (np. z pomocą ipgeeks)
4. gural publikuje te dane na czacie streamu.
5. gural nawyłuwuje widzów do "linczu"
Przynajmniej raz słyszałem jak mówił, że jak ktoś jest z okolic ofiary "to wiecie co z nim zrobić". Lokalizacje czasem podaje dość dokładnie np. z tego co pamiętam raz padło Wrocław dzielnica Krzyki.

Wszyscy znamy jak skończła się sprawa Peji za nawoływanie do linczu. Moje pytanie jest następujące: czy istnieje przypadek, że któś otrzymał podobne zarzuty, ale za nowoływanie za pomocą transmisji na żywo lub innej formy przekazu w internecie? Czy taki stream podchodzi pod pojęcie "publicznie"?

Podstawa prawna reguluje to w ten sposób:
Art. 126a. Publiczne nawoływanie do popełnienia czynu zabronionego
Kto publicznie nawołuje do popełnienia czynu określonego w art. 118 ludobójstwo, art. 118a udział w masowym zamachu, art. 119 dyskryminacja § 1, art 120–125 lub publicznie pochwala popełnienie czynu określonego w tych przepisach,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Powiedzcie mi czy taki wątek jest rozwojowy dla sprawy. Jak będzie potrzeba, to znajdę ten fragment w archiwum, ale to trochę potrwa i muszę wiedzieć czy to ma sens. Myślę że znajdę więcej takich fragmentów, bo jak na razie przeszukiwałem tylko zapisy z sierpnia i parę takich sytuacji było.

#patostreamy #gural
  • 7
@WykopanyDzon: bardziej to podchodzi pod ten przepis:
Art. 255 KK | Publiczne Nawoływanie do Popełnienia Przestępstwa | Kodeks Karny

§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia
@sal121: Problem w tym, że ja tylko zbierałem materiał na gurala pod kątem pedofilskim i nie zapisałem sobie gdzie to było. Ale znajdę to, nie ma problemu tylko że to potrwa bo nie pamiętam gdzie to było.
gural zaczął się wyzywać z typem, podał jego IP (podobno to dane osobowe), lokalizację (z tego co pamiętam Słupsk)
Niestety nie pamiętam, że wspomniał coś o pobiciu czy ogólnikowo "wiecie co z nim zrobić".