Wpis z mikrobloga

Ale to człowiek podejmuje decyzję by zacząć ćpać.


@ciezka_rozkmina: Co z tego? Każdy kto podejmuje tą decyzję podejmuje ją nie znając albo nie przejmując się konsekwencjami i skutkami ćpania.
Nikt kto zaczyna ćpać nie myśli o tym, że za kilka/naście lat będzie popełniał samobójstwo.
@ciezka_rozkmina: W takim razie każdy z nas jest debilem, bo każdy robi coś nie licząc się z konsekwencjami. A już na pewno każdy palacz będzie debilem idąc za twoimi słowami.
A jak znajdziesz mi chociaż jedną osobę, która zaczęła ćpać planując, że dzięki temu namiesza sobie w głowie i będzie mógł za kilka lat spokojnie popełnić sobie samobójstwo, to będziesz lepszym poszukiwaczem niż Indiana Jones xD
@meshack Jeśli ktoś planuje namieszać sobie w głowie to znaczy, że już dawno jest coś nie tak z jego psychiką.
Wiesz jak działają skłonności auto destrukcyjne? Ty z jakiego powodu zacząłeś ćpać? Czy tylko #!$%@? głupoty na temat o którym nie masz pojęcia?
Takich osób jest wiele. Nie wszyscy. Ale duża część #!$%@? się coraz bardziej w dragi po to by zabić jakąś część siebie bo zwyczajnie nienawidzą samych siebie i swojego
Jeśli ktoś planuje namieszać sobie w głowie to znaczy


@ciezka_rozkmina: Nikt kto zaczyna ćpać nie robi tego po to, żeby mieszać sobie w głowie. Ludzie podejmując nawet irracjonalne i destruktywne decyzje w swoim mniemaniu myślą, że jest to dla nich na jakiś sposób dobre. Jak ktoś zaczyna ćpać to może to robić dla przyjemności (co w jego mniemaniu będzie dobrą rozrywką), może mieć jakieś problemy osobiste i wtedy też taka osoba
@meshack No trochę cham i prostak ze mnie. Tu masz rację ¯\(ツ)

A tak poważnie. Tak jak mówisz, większość osób liczy na to, że im się uda. Za akurat oni nie stracą kontroli. Albo ćpaja tylko rekreacyjnie na tyle rzadko, że ryzyko uzależnienia jest małe. Ale są osoby z depresją oraz innymi problemami, które doskonale wiedzą jak wygląda ta droga. Bliska osoba, która pomagała mi wyjść z uzależnienia #!$%@?ła się
Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie czy tylko się wymądrzasz jak kolejny wykopowy ekspert od wszystkiego czy mówisz na podstawie własnych doświadczeń.


@ciezka_rozkmina: Jakie to ma znaczenie? Albo uważasz, że mówię z sensem, albo że wygaduję bzdury. Czy to co robię w swoim życiu zmieni twoje postrzeganie tego co piszę?

Bliska osoba, która pomagała mi wyjść z uzależnienia #!$%@?ła się w ćpanie wiedząc jak to się kończy, pomimo moich ostrzeżeń. Także są
@meshack Pytam o to bo moim zdaniem za bardzo uogólniasz pewne rzeczy. Wydaje mi się, że się wymadrzasz ale temat znasz tylko teoretycznie.
Nie zrzucaj winy za popełnione błędy na środowisko i otoczenie. To jest to co gubi większość ćpunów. Wszyscy są przeciwko nim, świat jest zły a oni jedyni bez winy. To człowiek podejmuje ostatecznie decyzję. Każdy ma wybór ale nie każdy z niego korzysta. Łatwiej jest zrzucić odpowiedzialność za swoje