Wpis z mikrobloga

@Kielek96: Reakcja Londynu jest pod publikę, cytując klasyka " straciliśmy okazję by siedzieć cicho" Solidarności nigdy nie będzie, hasła solidarności pojawiają się wtedy gdy my mamy popierać interesy USA oraz Great Britain w zamian za "solidarność "
W naszym interesie jest ułożenie poprawnych stosunków z Rosją.


@pawban: I jak widzisz te poprawne stosunki w sytuacji, gdy jesteśmy na kursie kolizyjnym w sprawie Ukrainy, czy Nord Stream II? Jak mamy się dogadywać z Rosją i jednocześnie domagać się wzmocnienia sił NATO w naszym regionie?

Jasne, że nie ma co za bardzo wychodzić przed szereg, wystawiając się do bicia, ale ja nie widzę najmniejszych szans na poprawne stosunki. Mamy skrajnie
@pawban:

Reakcja Londynu jest pod publikę, cytując klasyka " straciliśmy okazję by siedzieć cicho"


W jaki sposób reakcja Londynu jest pod publikę?

Solidarności nigdy nie będzie, hasła solidarności pojawiają się wtedy gdy my mamy popierać interesy USA oraz Great Britain w zamian za "solidarność "


W tym wypadku interes Polski,Wielkiej Brytanii i USA jest wspólny,wiec solidarność jest tu wskazana,co innego niestety Niemcy które dogadują się z Rosja w sprawie Nord Stream
Duże medialne show z wywalaniem dyplomatów a pieniążki dalej grają. Nie uważam że mamy interes w zaognianiu stosunków z Rosją, raczej przeciwnie powinniśmy dążyć do normalizacji i deeskalacji. To nie Wielka Brytania graniczy z Rosją tylko Polska.
@Jan_K: w moim toku myślenia Nord Stream 2 jest zagrożeniem tylko dla Ukrainy i paradoksalnie pomoże umożliwi nam większy wpływ na Ukrainę. Najlepszym rozwiązaniem było by budowa drugiej nitki jamał. Ale to naszym dyplomatołkom przez usta nie przejdzie
@pawban: Jak myślisz, że Polska moze sie dogadać z obecnymi osobami które rządzą Rosją, to przykro mi, ale tak sie nie stanie. Nawet gdybyśmy im ustąpili wszędzie, ba wyszli z nato ue etc, oni nie ustąpią i tyle.
Rosja obecnie jest jak rozpieszczony dzieciak.
Nie dogodzisz.
@SirSherwood: nie mówię żeby ustępować Rosji w każdej dziedzinie, chodzi o to żeby nie dać się w ciągnąć w konflikt z Rosją za przysłowiowe gruszki na wierzbie. Przecież to nie w Polsce zabili Skripala. Patrząc wstecz cofając się do 10.04.2010 jakoś wtedy nie było zrywania stosunków z Rosją.
@pawban: No a od tego czasu sie dużo zmieniło. Choćby Krym, zmienianie historii przez Rosje etc
Dla mnie im Rosja słabsza tym lepiej dla Polski. Ja jestem tylko przeciwny konfliktowi militarnego, a tak to ekonomicznie mogli by ich dojechać i mi by to nie przeszkadzało, bo dla mnie moment w którym jakieś państwo atakuje naszego sąsiada jest momentem przegięcia.