Wpis z mikrobloga

Dd


@sorek: Nie profanuj!

BTW. w Dublinie, w mojej okolicy (fajna, zielona, bezpieczna - nie najdroższa w mieście, ale raczej z tych droższych) 4 bed to 3.5 - 4 tys. EUR miesięcznie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mieszkanie 2 bed za 1600 EUR to okazja, a za 1700 - 1800 EUR to powoli norma. Oczywiście mówimy o "normalnym" standardzie. Dziura potrafi kosztować 1300 - 1400 EUR, a dla
@lekkonieobecny moja różowa pracuje jako krawcowa dla londyńskich designerów. Nie zarabia mało nawet jak na tutejsze warunki. Nie ma opcji dostać takiej pracy w innym mieście w UK. Ja natomiast jestem managerem produkcji dużego dostawcy 'personalised gifts' - nie uważam żebym również mało zarabiał jednakowoż taka sama pozycja poza Londynem to jednak połowa tego co mam teraz.
@lekkonieobecny ceny w Londynie wcale nie są tak wysokie - droższy jest jedynie wynajem ale wcale nie tak bardzo. Inne produkty, np paliwo jest już tańsze w LDN niż na prowincji. No i zarobki, nawet na zmywaku zarobisz w Londynie pewnie 1/3 wiecej niz na północy.
@piwniczak: Pewnie? Mozna prosic jakies konkretny? Znam multum ludzi ktore opuscily Londyn z powodu niekorzystnego ratio zarobkow do kosztow zycia. I co moze wydawac sie zabawne w tej kwestii, to dominuja o dziwo Anglicy w tych przeptowadzkach, a znajomych mam mniej wiecej pol na pol. Wiem napewno, ze wiecej zarobisz na minimum wage ale nie o tym chyba rozmawiamy.
Pewnie? Mozna prosic jakies konkretny?

Konkrety - zamiatasz ulice na polnocy, dostajesz NMW - 7.50 na godzine, zamiatasz ulice w Londynie, dostajesz LLW - 10.20 na godzine. Lub wiecej, bo akurat zamiatanie ulic to ponoc dosc intratna praca tutaj i smialo mozna w ciagu 8 godzin zrobic 3 etaty w 3 roznych coucilach:)

Wiem napewno, ze wiecej zarobisz na minimum wage ale nie o tym chyba rozmawiamy.

@lekkonieobecny: Wczesniej pisales

Owszem,
@piwniczak: Jaki procent pracodawcow placi NLW? Dlaczego dla Londynu podajesz NLW, a dla reszty kraj MLW, przeciez to nie ma sensu co piszesz. Czemu Polacy ktorych znam w Londynie zyli na pokojach(wykluczajac ziomka z IT - ale u niego jak pisales wczesniej nie decydowaly wzgledy ekonomiczne), a teraz wynajmuja 2-3 bedy na pare czy tam rodzine z dziecmi i pluja sobie w brode, ze nie zrobili tego wczesniej. East Midlandas here.
@lekkonieobecny nie do konca wiesz o czym mowisz. Dla biznesu Londyn jest najlepszy. Prowadzac tutaj w LDN interes mam nieporownywalnie lepsze od jakichkolwiek innych miejsc mozliwosci. Poza Londynem watpie czy by mi sie to oplacalo ( motor trade ). A tutaj? Wrecz fantastycznie to sie kreci.
I podejrzewam ze to samo jest w innych branzach. Sporo Polakow prowadzi wlasne male firmy i wlasnie Londyn jest najlepszy pod tym wzgledem.