Wpis z mikrobloga

@Tomek1902: Po prawej jest pole golfowe. A co do ronda, masz rację, czekam na natchnienie i dzielnica po dzielnicy będę przerabiał infrastrukturę chodnikową :)
  • Odpowiedz
@Bachal: Dekorowanie rond dla mnie też jest problematyczne i ciężko coś fajnego wymyślić, zwłaszcza tych największych, dla tego w swoim nowym mieście na razie mam tylko jedno rondo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Tomek1902 problem jest w tym, że dobrze zaprojektowane są skuteczne, a ja nie mam czasu zaglebiac się w detalowanie :( więc po prostu dlubie ogół, a jak najdzie mnie wizja i czas, będę brał się za detale. Póki co unormalniam i urealniam infrastrukturę drogowa i już z tym jest zabawy na długi czas. :D ale jakoś tak mam że bardziej lubię przerabiać i cudowac niż tworzyć ciągle od nowa
  • Odpowiedz
@Tomek1902: Budowałem chaotycznie, za nic mając przyjte na całym swiecie standardy projektowania aglomeracji. Teraz krok po kroku przebudowuję wszystk ona bardziej realny układ dróg i kamienic, dodając gdzieniegdize detale typu parkingi. Moim zdaniem strefy mieszkalne są mocno nierealistyczne i kolejną chcę zbudować samodzielnie, zwiększając dystanse mizy blokaim i dodając zawartość między nimi. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
  • Odpowiedz
@Bachal: No właśnie to jest jeden z powodów dla których buduję głównie w stylu europejskim, ten blok na bloku dla mnie wygląda zupełnie nierealistycznie. Rozumiem, że dlatego pytałeś mnie o te bloki, ja rozwiązuje to tak, że po prostu wyznaczam strefę 4x4 w miejscu, w którym chce by powstał blok, nie tworząc żadnej strefy między nimi.

Ale na strefę handlową i biurową dużego zagęszczenia dalej nie mam pomysłu. Jak Ty to
  • Odpowiedz
@Tomek1902: Do tej pory własnie tak samo, na łapu capu. Teraz już mam plan i na strefy mieszkalne i na biurowe: customowe parkingi i betonowy chodnik/ze ściezką rowerową między nimi, plus odstęp dwóch,trzech jednostek między blokami a chodnikiem. Strefy biurowe zrobię w podobnym schemacie i zobacze, jak to wyjdzie, zacznę z mniejszymi zabudowaniami (2-3 poziom) i poprzetykam to usługami takimi jak centra handlowe.
Bachal - @Tomek1902: Do tej pory własnie tak samo, na łapu capu. Teraz już mam plan i...

źródło: comment_E6S7FvdgzLp0XKzAt3xmZG3SdthLALKL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bachal: Co do stref mieszkalnych, no to rozwiązania mamy podobne, bo wtedy faktycznie tworzą się osiedla, które wyglądają spoko.

Ale przy strefach biurowych i handlowych chciałbym osiągnąć efekt centrum miasta z dużym zagęszczeniem i zastanawiam się czy to nie będzie za bardzo "rozciągnięte". Może spróbuje czegoś takiego, że strefę handlową małego zagęszczenia w kilku miejscach poprzecinam tą dużego zagęszczenia, bo wtedy te odległości pomiędzy wieżowcami powinny się zmniejszyć.

Aktualnie miasto i
  • Odpowiedz
@Tomek1902: Póki co centruma nie ruszam, #!$%@? wiezowców i niech sobie stoją. z kolejnymi strefami zacznę się bawić w centra handlowe poprzetykane parkingami i wiezowcami, zobaczymy jak to się sprawdzi.
  • Odpowiedz