Wpis z mikrobloga

@MokryNick: mówiłem Ci, że ja akurat lubię monero a jeszcze bardziej tą społeczność bo to twardzi ludzie i szanują swoją prywatność ale nie wierzę w niego i nie chcę utrudniać sobie życia. Jedna waluta do wszystkiego to jest przyszłość według mnie. Ludzie są leniwi nawet bitcoin jest dla nich za trudny a co dopiero monero.
Jak dojdzie do implantów (a to kwestia dekad) to oczywiście do implantów dodadzą funkcję zdalnego uśmiercenia osobnika.


@megaloxantha: O widzisz jaki piękny pomysł, dobry haker z rebeli robi AI i #!$%@? wszystkich Chińczyków ino raz :D. TO działa w dwie strony. Wszystko ma dwie strony.

W takiej fajnej bajce było(Naruto), że aby pokonać króla wystarczy wybić mu poddanych wiec wiesz. Czym jest naród bez ludzi na dole :D ?

AI może
@WeselnyGiermek00:

O widzisz jaki piękny pomysł, dobry haker z rebeli robi AI i #!$%@? wszystkich Chińczyków ino raz :D.


W podobny sposób można argumentować, że haker może włamać się do kontroli rakiet nuklearnych i rozwalić stolicę. Odpowiedniej kryptografii nie będzie dało się złamać, trzeba by było wykraść kody, a te byłyby strzeżone tak samo jak dostęp do broni nuklearnej teraz.
@MokryNick: pamiętasz naszą poprzednią rozmowę? Przewidziałem takie akcje, że Ricardo i forki to jest jak w fiacie. Bank centralny coś postanowi i pozamiatane masz tak samo fluffy pony i fork a w bitcoinie nic takiego mi nie grozi bo tam żeby coś zmienić trzeba walczyć ciężko ze 2 lata.
Odpowiedniej kryptografii nie będzie dało się złamać, trzeba by było wykraść kody, a te byłyby strzeżone tak samo jak dostęp do broni nuklearnej teraz.


@megaloxantha: hooj wie jak to bedzie równie dobrze EMP może rozkuwić takie społeczeństwo pięknie. Pada parę elektrowni i wszystkie gadżety do kosza :D
@pawlo74: w dzisiejszych czasach nie ma problemu cenzurować czy wyłączyć całkowicie komunikację telefoniczną , internetową i satelitarną każdego kraju , twoje połączenia są zależne od urządzeń routujacych do których nie masz dostępu , musiałbyś mieć swoją własną sieć komunikacyjną , skoro można to zrobić w krajach arabskich czy azjatyckich , to czemu nie zrobić tego w imie walki z finansowymi terrorystami ?
@theromanpolan: nie można a dowód miałeś w Egipcie. Ludzie kontaktowali się przeważnie na Tweeterze i Mubarak podczas rewolucji wyłączył internet. Co się stało? Ludzie uruchomili własny meshnet na prywatnym sprzęcie. Nie da się wyłączyć internetu.
@pawlo74: można , Egipt to była kontrolowana rewolucja to przykład lekko nietrafiony

https://arstechnica.com/science/2012/03/satellite-jamming-becoming-a-big-problem-in-the-middle-east/

The Arab Spring has had yet another consequence—satellite jamming, and the practice is serious enough to threaten the satellite operators' business. Two operators, Arabsat and Nilesat, complained about the jamming in the Satellite 2012 Conference in Washington, D.C. last week, according to an article in Space News. Arabsat is a 21-country consortium that provides broadcasting to over 100