Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam pytanie do naszych programistów15k o wskazanie kierunku lub jakiś pro tipów przy pisaniu aplikacji w C#.
Aplikacja będzie służyła organizacji własnych przepisów kulinarnych. Będzie można dodawać własne przepisy do bazy danych. W samej bazie danych pewna ilość przepisów będzie już dodana. Będzie można organizować te przepisy według swoich wymagań: rodzaj kuchni np. kuchnia azjatycka, polska, włoska, wegańska, wegetariańska, desery. Jedną z właściwości programu będzie możliwość wylosowania sobie dania na dany dzień. Użytkownik wybierze, rodzaj kuchni, ilość osób dla których gotuje, składników które chcę lub nie mam ochoty użyć. Na tej podstawie program wylosuje mu przepis. Do każdego przepisu, będą dodane zdjęcia z poszczególnych etapów produkcji, wraz z zdjęciami produktów oraz efektu końcowego dania.
Nie pisałem jeszcze tak dużego projektu i nie chciałbym się jakoś zapędzi. Będę wdzięczny za porady wskazówki w podejściu do takiego projektu.

#programowanie #csharp #programista15k
  • 4
@kadyceusz: IMO książki kucharskie to jedne z najnudniejszych projektów programistycznych jakich można się podjąć. Zaraz po książkach adresowych. W praktyce jest to zwykłe przeszukiwanie bazy dla określonych warunków a najwięcej czasu zajmuje wypełnianie bazy danymi i zazwyczaj i tak się kończy na randomowych potrawach typu "dupa.8" składających się z "lorem Ipsum". Już nawet kalkulatory są ciekawsze. Sam to wymyśliłeś czy ktoś ci kazał?

IMO ciekawsze są interaktywne aplikacje czasu rzeczywistego. Gamedev,
@kadyceusz: W takim razie zbuduj w C# prosty formularz do wyszukiwania warunkowego w bazie przepisów. I drugi formularz do wprowadzania nowych przepisów do bazy danych. Tylko przypadkiem nie whardkodowuj tych przepisów w kod aplikacji bo to bezcelowe mimo że często tutoriale dla początkujących proponują takie rozwiązanie.