Wpis z mikrobloga

@Tutanchamon: Hm. Tutaj można się już dłużej zastanawiać. W sumie lepiej jakbyś właśnie te pytania zadał w ankiecie.

Matematyka to pojęcie abstrakcyjne. Istnieje ona od zawsze i wszystko się na niej opiera, ale to człowiek nadał jej formę w jakiej jest wykorzystywana. Przecież przykładowo nie ma żadnego powodu, żeby przy liczeniu korzystać głównie z systemu dziesiętnego, a mimo to wszyscy tak robią, bo tak jest człowiekowi wygodniej. Myślę więc, że matematyka
@interface: Matematyka też istnieje od zawsze, a ludzie tylko uprościli obliczenia.

Tak z ciekawości pytam, moim zdaniem "odkrycie" komputera było kolejnym etapem ewolucji człowieka, tak jak wykorzystywanie ognia etc.
@Tutanchamon: imo kolo istanialo od zawsze i ludzie je odkryli, wynalezli kolo jako przedmiot, np opona jest wynalazkiem albo kolo u wozu, ale kolo samo w sobie jako ksztalt juz bylo

za to matematyka sama w sobie tez istniala na zawsze, ale to ludzie nadali jej reguly, opisali wiec imo matematyka sama w sobie zostala odkryta, ale zbiory matematyczne i definicje zostaly juz wynalezione
@Tutanchamon: internet to nic innego jak technologia ktora zostala WYNALEZIONA przez wojsko na ich potrzebny, internet #!$%@? poprzez protokoly, a wiec jest to zbior paternow, to jest wynalazek,

komputer tak samo
@Melcma: Ile osób tyle zdań. Do powstania komputera, a przez to pośrednio internetu przyczyniło się kilka narodów, W szczególności, Niemcy, Polscy kryptolodzy rozszyfrowujący enigmę, oraz Brytyjczycy.

A wykorzystywanie internetu do szpiegowania ludzi na całym świecie przez jeden kraj, który rości sobie do niego prawa jest złe, nieetyczne i szkodliwe. Internet został zaadoptowany jako dobro całej ludzkości, a ingerencja, filtrowanie "nieodpowiednich"/niewygodnych treści, gromadzenie danych osobowych przez korporacje, niszczy tą rzecz. Każdy ma
@Tutanchamon nie mogę, bo czytałem o tym w jakiejś książce nt liczb pierwszych. Była tam wzmianka nt odmiany osy, która składa jaja i zbiera (jeszcze przed wylęgiem) larwy much jako pokarm dla swoich larw. Z racji, że samice są większe, to mają przygotowane po 13 larw, samce tylko 7. I jest to ZAWSZE dokładnie tyle, nawet jeśli osa ma łatwo dostępne muchy w większej ilości. I są to też liczby pierwsze, ale