Wpis z mikrobloga

#gearbest #banggood

#komputery

Cześć!
Chcę zmienić router, który da radę udostępniać internet z prędkością minimum 200 Mbps. Mimo, że mam łącze tej prędkości, to mój router po WiFi pozwala tylko na 15 Mbps. W sumie nie wiem dlaczego, bo mam kilkuletni Pentagram Cerberus P6362, który chyba powinien poradzić sobie z takimi prędkościami?

@n_____S
@rybak_fischermann
@cebula_online

Może coś fajnego w dobrych pieniądzach znajdzie się z Chin? Jakieś kody? Doświadczenia?
#xiaomi lepsze?

Dzięki!
  • 30
  • Odpowiedz
@janix: Słabo się na tym znam, ale czy
Speed of Ethernet Port: 100Mbps
Nie oznacza, że jak podepnę go kablem do modemu, to 200 Mbps nie pociągnie tylko 100?
  • Odpowiedz
Dwa telefony Xiaomi Mi5 i Redmi 4 Pro
i na co dzień dość stary laptop z kartą Atheros ar2985 - teoretycznie 150 Mbps

@ksiak @janix @knight_rider
Jak wiadomo #xiaomi lepsze, ale może warto np. Tp-Link Archer C2 w wersji V3? Mam tam porty 1000 Mbps.
Z polskiego sklepu, z normalnym językiem i zamykam się w 150 zł.
  • Odpowiedz
@Seneszal: nie ma sensu szukać w Chinach, jeżeli w Polsce już w miarę przyzwoity sprzęt dostaniesz <250 zł
Archer C1200, WR1043ND (ten ma plus w postaci wbudowanego switcha, ale brak 5GHz - wolniejsze łącze bezprzewodowo i zakłócenia od wszystkiego) - obydwa posiadam dość długo, więc jakieś tam porównanie i cechy każdego z urządzeń już się pokazały
  • Odpowiedz
@Seneszal: najpierw zobacz ile masz sieci w okolicy - jak dużo to jedyna opcja to router i karta sieciowa do kompa na 5ghz bo inaczej lepszych transferów nie zobaczysz. Jak masz w zasięgu ok 5 sieci to nowszy router nawet na 2.4ghz da zauważalny wzrost prędkości ale pod warunkiem że komputer będzie obsługiwał szybkie standardy. Teoretyczne prędkości podane w dokumentacji routerów do domowych zastosowań musisz podzielić przynajmniej przez 2 -
  • Odpowiedz