Wpis z mikrobloga

@robertx możesz podlicznik, ale bez umowy z energetyką, nie wiem kto mieszka na tym piętrze, ale można przecież jeden rachunek podzielić na dwa w stosunku jaki pokazał licznik. Cena instalacji zależy od tego jak zrobiona jest teraz.
  • Odpowiedz
@stassma: Mieszka tam dwójka ludzi, którzy za opłaty odpalają mi 50 zł na miesiąc od osoby - bo tyle wychodziło mi i różowemu mniej więcej co miesiąc - ale jak widzę u nich dwa tv włączone non-stop, nie gaszenie światła jak wychodzą z pokoju itp, to krew mnie zalewa jak pomyślę o zbliżającym się rachunku (płacę co pół roku, więc nie wiem ile dokładnie przyjdzie więcej) - dlatego też myślę o
  • Odpowiedz
@robertx tak, takie liczniki możesz sobie zakładać jak chcesz, możesz mieć nawet na każdym gniazdku. Energetyce zgłaszasz dopiero jak chcesz drugi rachunek. Co nie zmienia faktu że musi to wykonać elektryk. Najlepiej będzie jak dowiesz się jak wygląda instalacja elektryczna w domu. Montujesz coś podobnego, a na ekranie otrzymujesz ile kWh zużyto i inne parametry.
  • Odpowiedz
@stassma: Dzięki wielkie, bardzo mi już pomogłeś :)
Co do instalacji - na elektryce akurat bardzo słabo się znam, ale mam licznik a pod nim skrzynkę z bezpiecznikami - są oddzielne bezpieczniki również na to piętro o którym mowa (bodajże 4). Daje to coś, czy nie o to chodzi?
  • Odpowiedz
@robertx jeśli są osobne bezpieczniki na piętro, to powinno wystarczyć dodać jeden przewód i licznik. Niech Ci to elektryk wyceni, teoretycznie nawet laik dałby radę to zrobić, ale jednak musi to być ktoś z papierkiem.
  • Odpowiedz
@robertx odseparowanie tych obwodow i podlaczenie podlicznika ja bym liczył jakieś 100-200 zl za robotę plus koszt samego podlicznika.

Natomiast licznik z energetyki to ciągnięcie nowego zasilania z przyłącza, dużo roboty a jak masz przyłącze i licznik przy ulicy to także kopanie na nowy kabel... Duże koszty.
  • Odpowiedz