Wpis z mikrobloga

@ZiemiaMarsKosmos: Tak super, to mówi po hiszpańsku (jej ojczysty) i po angielsku, po francusku na pewno nie mówi płynnie i bezbłędnie, a włoski i portugalski, to malutkie fragmenciki, więc ciężko oceniać, ale sama mówi, że nie mówi zbyt dobrze po włosku i spróbuje pogadać z prezenterką dla praktyki :P Portugalski wydaje się niezły, ale nie znam go na tyle by być pewna, zresztą obydwa fragmenty, to jakieś ułożone wcześniej przemówienie
  • Odpowiedz
@ZiemiaMarsKosmos: No dobra, napisali że 7 celebrytów (na tysiące) zna kilka języków, nie znaczy to, że naprawdę je znają, albo że znają je dobrze :P Nawet nie dali żadnego video na potwierdzenie. Swego czasu oglądałam na yt filmiki z aktorami mówiącymi w różnych językach i minimum połowa mówiła bardzo słabo, albo tak na poziomie cienkiego B2 (poziom liceum), a pod video było milion komentarzy zachwyconych ludzi. Chociaż akurat Diane Kruger
  • Odpowiedz
@kociolek2: No bardziej dalej mi chodziło o tę Shakirę, nawet na stronie językowej piszą o znajomości jej języków. Nie wiem na jakim poziomie je zna, ale 5 języków obcych na poziomie nawet B2 to jednak jest już wyczyn.
  • Odpowiedz
@ZiemiaMarsKosmos: No to właśnie o to chodzi, że na poziom B2 lub wyżej zna angielski i swój ojczysty hiszpański, ewentualnie portugalski (chociaż tu musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto zna lepiej ten język, mi brzmi nieźle, ale nie wypowiem się o poprawności) po włosku i francusku coś tam mówi, ale z błędami i używając podstawowych zwrotów, w dodatku w sytuacji do której łatwo się przygotować. Wiadomo, że to i tak więcej
  • Odpowiedz