Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka, aby silnik się szybciej nagrzał to od razu po odpaleniu wciskamy gaz do dechy na czerwone pole. Tak go przetrzymujemy około z 3min i momentalnie ciepełko w aucie, ponadto silnik już jest w temperaturze roboczej więc same plusy. A gdy mamy silnik uturbiony, to żeby go szybciej ostudzić to należy na chwilę +- 20sek dać gazu do odcinki zaraz potem gasimy, jak zgasimy turbo się dalej kręci więc wpuszcza nam świeże i zimne powietrze do wnętrza silnika. O większą ilość porad proszę pisać.
#samochody #motoryzacja #heheszki
  • 13
  • Odpowiedz
@KrwistyKabanos: @rannyrabarbar: @szancik: To ja dodam jeszcze taką jedną poradę ode mnie. Zimą najlepiej wymienić płyn chłodniczy na wodę. A dlaczego? Płyn jak sama nazwa wskazuje jest CHŁODNICZY - i zimą auto nam się z nim nie nagrzeje bo za bardzo wychładza silnik. Z wodą nie ma tego problemu. Profit
  • Odpowiedz
@Krzemol: przy czym nie może być to woda demineralizowana bo nam się nam aluminiowa chłodnica zacznie rozpuszczać. Wystarczy kranówka, a najlepiej woda mineralna. Wtedy jest bezpiecznie
  • Odpowiedz
@KrwistyKabanos: Benzyne tez tak mozna ?
Bo mam turbo i benzyne, ale bez LPG, wiec nie wiem czy to tez do mnie sie odnosi, tak nie robilem, mi dziadek mowil zeby wlasnie odwrotnie robic, ale to dziadek i moze juz nie na czasie...
Wiec tak na pewno lepiej ?
  • Odpowiedz