Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Na majówkę planuję tygodniowy wypad w Pieniny - w planie dużo chodzenia (ale raczej na spokojnie), spływ Dunajcem, może jakieś kąpanie się...

Polecacie jakąś konkretną miejscówkę dla 5 osób? Jakaś fajna agroturystyka, domki, może po prostu konkretną miejscowość, z której dobrze wyruszać na szlaki?

#podrozujzwykopem #pieniny #gory
  • 12
  • Odpowiedz
@r__k: najlepiej by było szukać w Krościenku n. Dunajcem albo Szczawnicy (tu pewnie drożej), bo stamtąd masz właściwie z ulicy wejście na szlak żółty, z którego można w 1 dzień zaliczyć 3 korony, sokolicę i ruiny zamku i zejść albo do Krościenka zielonym albo ze Szczawnicy i busem 1 przystanek. A na Homole i Wysoką to trzeba i tak pojechać osobno do Jaworek. Ja osobiście byłem w domku w Czorsztynie i
  • Odpowiedz
@r__k: @hard1:

Jeden dzień: od Palenicy na Wysoką + Homole
Drugi: Trzy korony
Trzeci: spływ
Czwarty: rowerem do Czerwonego Klasztoru i gdzieś tam jeszcze (żeby nie wrócić za wcześnie)
Piąty: Przehyba (ok, to już nie Pieniny)
Szósty: Biała Woda i Obidza
Siódmy: Nidzica/Czorsztyn/laba nad jeziorem

:)
  • Odpowiedz
@r__k: Skoro macie tyle czasu i będziecie dość blisko, to warto się przejść na jakiś szlak w Beskidzie Sądeckim. Przykładowo na Radziejową, albo wcześniej wspomnianą Przehybę.
  • Odpowiedz
@r__k: Słyszeli, nawet byli parę razy. Nie nocowaliśmy tam nigdy, ale miejsce jest ładne. Wydaje mi się jednak, że Krościenko czy Szczawnica to dużo lepsza baza wypadowa.
  • Odpowiedz
@r__k: Najlepsza miejscówka to Krościenko bądź Szczawnica. Spływu Dunajcem w majówkę nie polecam. Lepiej tą trasę pokonać pieszo/rowerem i odwiedzić Czerwony Klasztor. Stanie godzinami w kolejce a efekt nie jest piorunujący. Ciekawy wydaje się być za to rafting zamiast spływu.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@r__k: Mam rodzinkę w Sromowcach i szczerze mogę polecić tam nocleg. Zapłacisz ok. 25-30zł/osobę na kwaterach. Praktycznie w każdym domu mieszkańcy wynajmują pokoje. Fajna baza wypadowa na Trzy Korony, Sokolicę, Czerwony Klasztor. We wsi są dwie dobre restauracje, jedna w Hotelu nad Przełomem, druga w Schronisku pod Trzema Koronami. Nad Dunajcem jest kładka i można przejść do Czerwonego Klasztoru, gdzie mają tak samo świetne jedzenie. Pożyczasz rower i Przełomem Dunajca możesz
  • Odpowiedz