Wpis z mikrobloga

Kupiłem pendrive'a marki SanDisk (wersja 64GB), dokładnie ten:
https://www.sandisk.com/home/usb-flash/ultra-flair

Odczyt jest nawet wyższy niż deklaruje producent bo udało mi się maksymalnie osiągnąć 177 mb, natomiast zapis zdecydowanie gorzej bo maks 26 mb.

Pendrave'a planowałem mieć prawie na stałe podłączonego pod USB i tu pojawia się problem bo strasznie mocno się on nagrzewa (prawie parzy przy dotknięciu) i to również wtedy gdy jest tylko podłączony a nie robię żadnych operacji typu zapis/odczyt. Co więcej hub, do którego był on podłączony też się bardzo nagrzał. Inne pendrive'y w zasadzie są zimne i nie mam z nimi takiego efektu. Zastanawiam się czy przy długotrwałym podłączeniu nie może dojść do uszkodzenia pendrive'a lub huba?

#pendrive #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #komputer #it
  • 14
@fristajlor: też mam tego pendrive tylko 32gb, grzeje sie jak #!$%@?, prędkości zapisu spadają do 20mb po zapisaniu równo 1gb, korzysta z bufora, dlatego. Ja sięnie przejmuje ciepłem, w ręce przynajmniej grzeje XD
@fristajlor: Wiem, że to stary wpis, ale bardzo dobrze :-). Właśnie kupiłam sandiska 128GB i tez bardzo się grz4eje - az się boję, czy nie zgrzeje mi wejścia USB. Czy to grzanie się spowodowało jakieś uszkodzenia w gnieździe usb czy samego pendrie'a ? Wdzięczna Ci będę niezmiernie za odpowiedź.
@outsiderka: non-stop, 7 dni w tygodniu, 24h na dobę jest wpięty do kompa. Komp jest włączony przez kilka h na dzień i w tym czasie pendrive ogrzewa dom... nadal działa, nic się mu nie stało, ani samo gniazdo nie odmówiło posłuszeństwa. Za 2 lata jakby co mogę zrobić update ;) Jak nie będę dawać znać tzn. że chata poszła z dymem :P