Wpis z mikrobloga

Mireczki mam ładowakę LiitoKala(ta tańsza bez wyświetlacza), miernik USB z pomiarem mocy i pojemności oraz rezystory usb z przełącznikiem 1/2/3A. Jak najlepiej pomierzyć pojemność akumulatorków? Naładować je i rozładowywać rezystorem i mierzyć pojemność? Czy rozładować i mierzyć pojemność podczas ładowania? Jakim prądem ładować/rozładowywać?
#18650 #baterie #latarki #convoy #akumulator #elektronika
  • 15
@Solitary_Man: @szczypek45: no to jak najlepiej ten usb miernik wykorzystać? lutować i rozbierać nie mam zamiaru, chciałem tylko orientacyjnie dowiedzieć się w jakim stanie mam ogniwa 18650 ze starych rozebranych ogniw laptopowych. Miernik ma odcięcie napięcia przy 3,2V więc trochę kiepsko.
@Solitary_Man: Mam taki układ nawet na stanie u siebie, ale niestety nie mam ani złącza usb, aby przylutować, ani też koszyczka na ogniowo 18650.

Z przetwornicą na 5V
@FoxX21: ;P masz za duzo zmiennych, dlatego własnie kupujesz sie ładowarke z funkcja pojemności bo tak to widzisz same problemy. Podlacz sobie rezystor z 3A jakis multimetr zeby sprawdzac napiecie. Bedzie slabe ogniwo to zaraz ci spadnie bardzo napiecie i bedziesz wiedzial ze jest slabe, taki test na szybko;)