Wpis z mikrobloga

@Ozor: a nie mogłeś jak człowiek napisać: Dzień dobry. Jestem zainteresowany Pana ofertą, czy mógłby mi Pan udostpęnić numer VIN w celu sprawdzenia czy się wszystko zgadza?
Jeśli miał zły dzień i byłeś setna osoba pytająca o vin i nie kupującą to miał prawo się wkurzyć i nie widzę tu nic złego, tez człowiek.
  • Odpowiedz
@pss8888: @etui64: @stranger13: Dzień dobry jest jak najbardziej w porządku. Zawsze tak zaczynam oficjalną wiadomość. Mogę wybaczyć komuś "witam" ale zwracam uwagę na to i wydaje mi się że taka osoba jest nieobeznana w pisaniu wiadomości, albo po prostu głupia.
No i pora dnia nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jeśli piszę na messengerze do jakiejś starszej osoby, co jest o wiele bardziej bezpośrednie niż email, to mogę napisać "Dobry wieczór Pani Małgorzato". Ale jak piszę email nawet o 11 wieczorem, to spodziewam się że osoba która go przeczyta, zrobi to rano. :)
Tak się przyjęło że naszym najbardziej popularnym oficjalnym przywitaniem jest "Dzień dobry", i to nie znaczy że życzę wszystkim dobrego dnia, bo jak wchodzę do sklepu to nie wiem czy spotkam osobę godną moich wzniosłych życzeń. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Chlopiec_z_drewna:
  • Odpowiedz
@Wynoszony:

Dzień dobry jest jak najbardziej w porządku. Zawsze tak zaczynam oficjalną wiadomość

czyli według moich wykładowców na uczelni popełniasz najgorszą zbrodnię przy pisaniu e-maili. Nie pisze się dzień dobry czy dobry wieczór bo to nie ma sensu. Przecież nie wiesz o jakiej porze odbiorca będzie czytał wiadomość. Co jak co ale na używanie dzień dobry w wiadomościach do wykładowców trzeba zwracać uwagę bo można się nieźle naciąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To jest nic. Miałem swego czasu 328i. Kupione w Polsce od pacjenta, który je miał od nowego. Kombi, kratka z tyłu ;) polatałem że dwa sezony i zaczął mnie irytować. Sprzedaję, szybka decyzja. Allegro, Vin wpisałem, bo niedoszli właściciele BMW to ekipa strasznych walikoni jeżeli chodzi o Vin. Na około 3 lub 4 dzwoniących, jeden zawsze twierdził że auto było Anglikiem ;) po którymś tam telefonie nie wytrzymałem i uświadomiłem zainteresowanego żeby
  • Odpowiedz