Wpis z mikrobloga

Jak to jest ze steem power, voting power i tak dalej. Część "wynagrodzeń" wkładam w steem power, bo fajnie jest mieć znaczny wpływ na treści i fajnie gdy mój głos jest coś wart. Ok. Ale - jak komuś daję UV, to czy tracę permanentnie pewną część steem power? Czyli inaczej to ujmując, czy w teorii jakbym ciągle upvotował i upvotował, a nie uzupełniał steem power niczym, to kiedyś był cały SP bym stracił prędzej lub później? Czytałem, że "upvotując traci się ~2% voting power, dlatego warto dawać tak do 10-15 upvotów dziennie, a nie rozdawać jak leci". Czy ten voting power się odnawia? I jak on się ma do steem power?

#steem #steemit
  • 15
@emjot86: Ale też tak sobie myślę teraz szerzej na temat platformy. Skoro voting power się odnawia to czy to nie jest tworzenie pieniędzy w nieskończoność? Nie powoduje to inflacji?

Przykład: kogoś głos jest wart 1 steemdolar. I on codziennie upvotuje coś drugiej osobie, i codziennie jej przekazuje w ten sposób jednego steemdolara, samemu nie tracąc żadnego steemdolara. To skąd on się bierze, ten 1 steemdolar? Jest tworzony z powietrza?
Z czasem inflacja ma byc coraz mniejsza.


@emjot86: Czyli teoretycznie kiedyś zasady mogą się zmienić i np. Voting power będzie się odnawiał powolniej na przykład?

Wyłapiesz 20 upvote zwykłych szaraczków, twój post nie przebija 0.15$. Przyjdzie losowy bot i da ^ - pyk witamy w gorących.


@niepodszywamsiepodbiauka: Zauwazyłem że ludzie narzekają, że w top postach są circlejerkujące się osoby które nie postują nic wartościowego, ale mają głosy od botów i
@tymczasowe_konto333: Porównanie do YT jest nietrafione. Na YT jest promowany kontent niskich lotów, ale dla mas. To co na steemit jest promowane, to są jak to dobrze ująłeś "kółka wzajemnej adoracji".

chyba ze goracych tagu polish ;)

@emjot86: Tak, chodziło mi o ten i inne mniej popularne tagi.

ale bot sam z siebie nie daje, mozna wykupic glos u botow (zainwestowac)

Co jeszcze bardziej nakręca spiralę wyjścia z gównem w
@niepodszywamsiepodbiauka dlatego też po chwilowej fascynacji steem olałem tą platformę. "Kółka wzajemnej adoracji", wieloryby którym trzeba lizać dupę a może upvotną i poddanie pod publikę "chwała steemowi".

Oderwanie od rzeczywistości, żeby tylko łapać upvote jaśnie pana feudala.

Szkoda że wartościowa treść tak samo ginie jak gdzie indziej, a dodatkowo wiele rzeczy nie działa jeszcze bardziej(!) niż na wykopie.
@a8110aac8b: Zgadzam się, że w obecnej formie Steem wypada gorzej niż wykop. Na wykopie przebija się sporo szajsu niskich lotów, ale takie prawa mainstreamu. Na Steem jest po prostu słabo. Mnie najbardziej boli to, że post zbiera wiele upvote, a i tak przepada, bo nie było tam grubasa. Czyli jak to ująłeś:

Oderwanie od rzeczywistości, żeby tylko łapać upvote jaśnie pana feudala.

Cenzura postów też istnieje i jest podobna co na
@a8110aac8b: ja zacząłem postować posty ze swojej dziedziny i zostałem dostrzezony przez paru wielorybów/średniaków, którzy mnie wspierają (też nie zawsze i nie każdy post), ale nikomu nie lizałem dupy. Jeżeli traktujesz steem jak internet, to wiesz że nie musi cały być idealny, wystarczy że znajdziesz swoich kilka nisz/społeczności w których chcesz się udzielać i działać i można odnieść mały sukces. Tylko nie lizaniem dupy a wartościowym kontentem.
@CarlGustavJung ale mnie nie interesuje tworzenie i kryptożetony. Ja chcę być odbiorcą treści i w tej formule nie widzę sensu, gdy w topach widzę "dzień dobry, zaczynam" i z dupy 10$(!). Jak?! (Wiadomo) Gdy gość piszący konkretnie i na temat który mnie interesuje dostanie ćwierć centa. Poprostu nie brał udziału w jakiś łańcuszkach lub nie ściągnął uwagi wielorybów. Tu jest błąd w założeniach

Kiedyś głosowałem zgodnie z sercem, chociaż mój głos niewiele
gdy w topach widzę "dzień dobry, zaczynam" i z dupy 10$(!). Jak?! (Wiadomo)


@a8110aac8b: Wiadomo co? Ja ostatnio zauważyłem jakiegoś kolesia co postuje od 2 miesięcy i na początku zapostował introduceyourself, a po 2 miesiącach zapostował drugie introduceyourself, lol. Za pierwsze 9 dolanów, za drugie 49 dolanów. Przy czym w międzyczasie przez te dwa miesiące postował takie bzdury, że głowa mała. Średnio mnie to boli natomiast dziwi mnie, że ludzie takie