Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o przelew z #revolut na konto banku PLN w Polsce. Saldo revolutem mam zasilone w Euro. Czy lepiej wysłać w euro czy w złotówkach? Jeśli wyślę w Euro będzie to przelew SEPA? Przewalutowanie dokona bank odbiorcy i czy ten bank może pobrać dodatkowe opłaty? Czy lepiej przelać revolutem z salda PLN i wtedy będzie to przelew SWIFT? Proszę o radę, w jakiej walucie najlepiej przesłać.
  • 23
@blantek Ale bzdury piszesz.

@Frvrlost Jesli wyslesz w PLN na Polskie Konto to zostanie wyslane poprzez posrednika The Currency Cloud z banku PeKaO SA z Warszawy i jest za free i beda PLN. Dochodzi w 2-3dni
SEPA jest w Euro i dochodzi tego samego dnia ale tracisz 0.12zl na 1euro.
Przy SEPA nie ma zadnego posrednika i nadawca bedzie Twoje imie i Nazwisko
@Frvrlost Odbiorca ZADNYCH kosztow nie ponosi jesli wysylane jest w EURO, PLN, GBP.
W PLN to przelew krajowy.
Co najwyzej to przelew w EURO odebrany niektore banki pobieraja prowizje. Np. PKO BP pobiera 5zl za odebrany przelew Eur SEPA. Takze reasumujac, jesli wysylasz PLN z Revolut do Polskiego banku w PLN to zaden bank w Polsce nie pobierze oplaty.
czyli najkorzystniej wymienić w revolucie kasę na walutę kraju do którego do celowo chcemy zrobić przelew? Jeśli dobrze rozumuję jeśli chcę zrobić przelew do Danii to najlepiej w koronach DKK a nie w PLN czy EUR?
@Marcinowy Wydaje się, że dobrze się znasz na tym, więc level kolejny: mam konto w banku Chase w USA /USD. Doładowuję z niego Revoluta. Teraz z Revoluta chciałbym przelać kasę do polskiego banku /również moje konto- IdeaBank. W tymże banku mam konto w PLN oraz konto w USD. Przelew na konto w PLN prosta sprawa - po przewalutowaniu na PLN w Revolucie przelew idzie bez kosztów. A co jeśli zrobię z Revoluta
@michal555 Jak zorobisz przelew inny niz PLN lub EUR na Polskie konto bankowe to dojdą koszta przelewu zagranicznego gdyż Revolut wysyła przelew USD, CHF, GBP ze swojego konta bankowego w UK. Koszt jakieś 100zl w górę gdyż nie znane są koszta banków pośrednich uczestniczących w transakcji.
Choć słyszałem że niektórym osobą nie pobierało co zlecali na konto w Kontor Walutowy Alior Bank.