Wpis z mikrobloga

Wreszcie sklepy w niedziele zamknięte. Szatan ciągle mnie kusił tego dnia szepcząc do ucha "no alonso117 idź do sklepu, niech kasjerka pracuje zamiast spędzić czas z rodziną Hahaha" ,tak było a dziś zamilkł. Sporo ludzi tego dnia chodziło na zakupy, nie tylko mnie omamiła zachodnia konsumpcja. Dziś pierwszy raz od 15 lat pójdę na msze, oddam też kościołowi 10 procent pensji tak jak pan Jezus powiedział.

#bekazpisu #dobrazmiana #zakazhandlu
  • 179
  • Odpowiedz
@wysuszony: to jakiś przegryw życiowy. Zarabia 2800 jako fizyczny w Polsce. Ze średnim wykształceniem, cieszy się ze inteligenci i Ci którzy zarabiają normalnie nie mogę zrobić zakupów w niedziele i to jego jedyna radość w życiu. Brak kobiety, rodziny, wykształcenia i dobrze płatnej pracy
  • Odpowiedz
@Shmit: nie wiem w jaki sposób połączyłeś jedno z drugim, ale obawiam się że zarobki czy wykształcenie nie mają szczególnego wpływu na opinię w tym temacie bo dotyka to każdego (oprócz całkowicie bezrobotnych)
  • Odpowiedz
@wysuszony: bo widzę co on pisze wyżej m.in. do mnie. On się cieszy ze nie można zakupów zrobić i nie widzi innej opcji niż praca na kasie. Przeczytaj jego komentarze to zobaczysz dlaczego łącze te rzeczy. Ludzie inteligentni i wykształceni wiedza ze wszelkie zakazy i nakazy są złe. Wiedza tez ze prace można zmienić jak się nie podoba
  • Odpowiedz
akurat ja na tym sporo straciłem bo pracuje systemem zmianowym 7 dni w tygodniu i mój pracodawca mi #!$%@?ł takie zmiany w piątki i soboty że na nic mi te wolne niedzielę. Do tego premie polecą na łeb. Też byłem studentem który był kelnerem, kurierem rowerowym itd. Spokojnie dasz sobie radę. Każda zmiana i każdy problem czegoś uczy. Kto wie może szukając zajęcia na te dwa dni brakujące znajdziesz pracę swoich marzeń.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@robvan: a co ciebie obchodzi w jaki sposób obce osoby spędzają czas wolny?

Jak ktoś lubi siedzieć w galerii, to niech siedzi i #!$%@? ci do tego.

Natomiast zakaz uderza we wszystkich. Ja właśnie wróciłem z roweru i mam kaprys #!$%@? coś słodkiego, jakieś lody na przykład i nie mogę skoczyć na kilka minut do Biedronki, tak jak zawsze robiłem.

Ta ustawa to populistyczny debilizm, niepotrzebnie utrudniający życie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ravau: ktoś zmusza tych pracowników do tyrania w marketach?

Jeżeli komuś tak bardzo nie odpowiada praca w niedziele, to niech unika zawodów gdzie jest to standardem. Proste.

A jeszcze ciekawi mnie, czy żal ci przedstawicieli innych zawodów, którzy muszą pracować w niedziele (i to często w nocy) i ustawa ich nie obejmuje?
  • Odpowiedz
@robvan xD jeszcze raz powtarzam rzad dyma cie w dupe,nie jest ci to na reke,tracisz hajs. Ale spoko tp tylko dwa dni... Chyba masz syndrom sztokholmski.

owszem moj konkubent mnie bije,ale tylko 2dni w miesiacu wiec jest ok


XD
  • Odpowiedz
  • 0
@CreativePL to nie chodzi o to. Nie będę zdzierał koszuli i wolał wolność, wolność mi zabierają. Za pół roku jak spadną notowania sami się z tego wycofają. Trzask dup i lament nic nie da. Trzeba wiedzieć plusy a nie płacz i lament. Polaczki.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@robvan: sam jesteś głupim polaczkiem, bo ośmielasz się ustawiać życie innym ludziom.

Co z tego, że tylko dwie niedziele, jak i tak ogranicza to moja wolność do dokonywania szybkich, spontanicznych i nieplanowanych zakupów?

Korzyści nie widzę z tego żadnych, a jedynie straty, więc chyba normalne, że krytykuje ten durny populizm.
  • Odpowiedz
  • 0
@CreativePL że w końcu da się umówić z kolegą na piwo bez kombinowania pół roku czy ma wolną niedzielę. Albo to, że pieniądz pójdzie częściowo do polskich przedsiębiorców a nie koncernów zagranicznych. Ale serio nie chce mi się już z wami gadać. Trzaskajcie dalej dupami i klikajcie w klawiaturę jak wam źle.
  • Odpowiedz
@robvan swietnych masz kolegow jak musicie pol roku sie gadac i rzad musial wprowadzic zakaz pracy zeby sie z toba spotkacxD

No tak lepiej dla Polskiego konsumenta jest przeplacanie u janusza osiedlowego. Jak tak bardzo ci zal kapitalu to codziennie rob zakupy.

Ale nie mow innym jak maja zyc.
  • Odpowiedz