Wpis z mikrobloga

czy za 4000 zl netto wyplaty da sie przezyc w #szczecin ? pytam bo dostalem oferte pracy i zastanawiam sie czy nie wrocic z #emigracja #niemcy do polski. tutaj zarabiam oczywiscie wiecej, ok 1600 euro na reke... ale szczerze mam juz dosc tego kraju po tylu latach.... Oczywiscie moj rozowy pasek tez by pracowal a wiec 4k + ok 2.5k. Teraz rozowy tu nie pracuje bo zajmuje sie dzieckiem
#kiciochpyta
  • 21
@Kenpaczi: no to nie jest zle, ale my bedziemy bardziej celowali w 3 pokoje bo chcemy zeby mlody mial juz swoj pokoj... a jesli sie nie uda to 2 pokoje na poczatek ehhhhh.... A w jakiej dzielnicy? mozesz mi powiedziec jakie dzielnice sa tam patologiczne? gdzei lepiej nie szukac? prace bede mial zaraz kolo CH Galaxy
@tajnywykopek: no wiesz na razie nie bede mial innej mozliwosci, w Polsce nie mam zadnych dochodow itp zeby wziac kredyt na mieszkanie od razu. Wiec najpierw praca i wynajem a potem ewentualnie kupno... chyba ze jakas dobra oferta to cos by sie pozbieralo
@crackhack: W takim razie powodzenia!. Jeśli masz jakiś wkład własny, a pensja żony może pójść w całości na spłatę rat to myślę, że w mniej niż 10 lat spłacicie takie mieszkanie 3/4 pokojowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozostaje tylko przemyśleć przez ten czas najmu gdzie będziecie chcieli w przyszłości mieszkać. Ja kupę lat mieszkałem w ścisłym centrum, a teraz prawobrzeże i niczego nie żałuję.

A swoją drogą
@tajnywykopek: no na razie z wkladem wlasnym licho ale zle nie jest, moze sie uda dozbierac. Chcemy wrocic bo juz mamy dosc czucia sie tutaj jak obcy. Niestetz na emigracji zawszew czlowiek jest nie u siebie.....
@vrdst: obsluga klienta szeroko pojeta :D