Wpis z mikrobloga

Jajca w #!$%@?.. odebrałem dzisiaj moto od mechanika i okazało się, że nie chce coś zapalić jak powinien i jak wrzucam bieg na turystycznj mapie to od razu gaśnie.. no nic, jakoś wrzuciłem sportową mapę i się dokulałem 6km do celu, zsiadam a tam dym spod kanapy, kolektor i wydech w środku czerowniutki, okazało się, że moto nie pali na jeden cylinder i świeca do wymiany, wystraszyłem się jak #!$%@? ale na szczęście tylko osłona dyfuzorów się lekko przyfajczyła :D
#motocykle
  • 12
@88roman: Nie no mechanik miał mi zrobić przegląd tylko bo dopiero kupiłem moto i mówił przy mnie, że coś dziwnie pali i widział to, powiedział, że prawdopodobnie na komputer muszę podjechać bo coś dziwnego :P chociaż dziwi mnie, że nie słyszał pracy tyko jednego garnka.. ja tam motorem zrobiłem łącznie 20km więc jeszcze nie osłuchany :P
@danielosw: Marzenie od kilku lat :P jak zobaczyłem u znajomego to się zakochałem, świetny motorek naprawdę :P co prawda trochę duży jak na pierwsze moto, ale jak ma się olej w głowie i 3 mapy mocy do wyboru to to nie problem :)
@MotoKubaPL: Olej sam wymieniałem, ja mu powiedziałem co ma dokładnie sprawdzić, bez rozbierania zbędnego.. miał wymienić oponkę na nową i przejrzeć układ hamulcowy, moto ma 6.5k przebiegu więc niema co sprawdzać za bardzo, świecę to sobie sam wymienię, żaden probem, do opony nie mam maszyny :P
@Trusky92: To nie problem ze świecą, przy padniętej kolektor byłby tylko lekko letni. Masz problem z układem paliwowym, sprzęt chodzi na zbyt ubogiej mieszance, stąd czerwony wydech. Dlatego też na mniej podlanej paliwem mapie sprzęt umiera, na bogatszej chodzi jako tako... Obstawiam pompę paliwa albo uszkodzony regulator ciśnienia paliwa (za małe ciśnienie na listwie wtryskowej), ale przyczyn może być też kilka innych, nawet śmieszny czujniczek ciśnienia atmosferycznego.
@caferacer: Stary zrobiłem na Nim 20kmów, czułem, że jest coś nie tak z mocą, ten mechanik wgl go nie odpalał.. my od razu z ojcem obczailiśmy, że drugi cylinder zimny i pewnie świeca/cewkofajka