Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Narcystyczne zaburzenie osobowości - dostałem taką diagnozę (głównie). Da się to wyleczyć? Znacie kogoś kto to zrobił? Zna ktoś jakieś przykłady, success stories?

Moim głównym problemem jest brak znajomych i przyjaciół, nadmierna zazdrość, porównywanie się.

#psychoterapia #psychologia #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 20
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie (wyszukaj na chomikuj). Przeczytaj sobie wyprowadzenie, czym są zaburzenia osobowości. I rozdział numer 9 o narcystycznym zaburzeniu osobowości. Znajdziesz tam podroździał o terapii dla tego typu zaburzenia.
  • Odpowiedz
@czar_Pekla: @chilling: A dlaczego tak szorstko odpowiadacie?

Sam kiedyś zostałem zdiagnozowany z zaburzeniem osobowości, nie przez siebie, ani nie przez moją mamę i jako osoba, która martwi się o swoje zdrowie i jak najbardziej ma do tego prawo, również wyszukiwałem podobnych informacji.
  • Odpowiedz
+ sam sobie odpowiedziales, naucz się dzielenia z ludźmi czymkolwiek, a do tego potrzebujesz znajomych i przestac sie prownywac. Na kij Ci to? Kazdy jest panem swego losu, z fartem!
  • Odpowiedz
kormoran: Narcyzi to częściej mężczyźni niż kobiety (u kobiet więcej zaburzeń borderline). Najczęściej spowodowane jest ciężkim dzieciństwem i pastwieniem sie rodziców, wmawianiem, ze sobie nie poradzisz, ze jesteś do dupy bądź z drugiej strony nadmiernym zawierzeniem w dziecko (ponad jego siły), nie danie szansy na dzieciństwo. To jest zaburzenie osobowości wiec wiąże sie z Twoim charakterem. Dużo pracy przed Toba, by zrozumieć mechanizmu wg których rozumujesz. Przede wszystkim musisz sam odkryć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: jako narcyz jesteś pewnie teraz w ambiwalentnym położeniu : z jednej strony jesteś zbyt wspaniały ,aby martwić się brakiem znajomych z drugiej potrzebujesz tych ludzi,aby ktoś Cię podziwiał i wychwalał,bo dać to Ty z siebie nic nie dasz,chyba że sam masz z tego korzyści
  • Odpowiedz
dać to Ty z siebie nic nie dasz,chyba że sam masz z tego korzyści


@Falochron77: Markowana empatia jako narzędzie do manipulacji ludźmi, by osiągnąć korzyści dla siebie to jedna z podstawowych cech narcystycznej osobowości, bo tej prawdziwej i szczerej empatii taka osobowość nie posiada.
  • Odpowiedz