Wpis z mikrobloga

Kierwa.
W poniedziałek kolonoskopia.
Się trochę cykam ^^
Niby nic a tak wiele... CEA dobre, CA19-9 ok, wątrobowe i trzustkowe sprawy także gitara.
Nawet USG jamy brzusznej zrobiłem :D
A stolec jednak luźny! Kolono chyba wszytko wykluczy :-)? (celuję, ze mam jelito drażliwe czy inne oworzedzenia :-( )

Byle nie łak.

#lekarz #zdrowie #kolonoskopia
  • 24
@Adamus56: Tak też myślę :-) Boje sie tylko tego, że jakiego łaka wykłyją ^.^
Choć ilośc moich badań w tym kierunku to wyklucza jak cholera. Krwi nie widzę, markery w normach, trzustkowe i wątrobowe wyniki ok, USG jamy też gitara.

Więc koniec końców mam nadzieję, że nie dostanę zielonej karty
@maxdiaz Nie no, łak bez małkełuw to raczej byłoby baaaaaardzo wczesne stadium. Poza tym łak jelita grubego to chyba daje jakies esktremalne objawy, typu krew w stolcu, nagły spadek wagi, bóle brzucha itp. Chociaż z doświadczenia wiem, bo jak mi mieli zrobic usg jajek, to zaraz znalazlem u siebie 2936991 objawów raka jąder. No, szkoda tylko że jak mi to później wytlumaczyli i objasnili objawy, to zgodnie z tym co odczuwalem powinienem
@Anon2173: masakr. 2 lata temu miałem krwotok z nosa i 10 dni w szpitalu (nie doszli ocb mimo endoskopii). No i od tej pory regularnie myślę, że coś mi jest i co chwila coś. Niby boli a nie boli. Myslalem ze mam powiekszone wezly pachwinowe i co? I nic. To tłuszczaki a nie węzły chłonne. No i elo błędnę koło.
@Anon2173: Całkiem możliwe, dlatego może być tak, że mam zespół jelita drażliwego etc.
Jakby sięgnąć trochę wstecz to za studenckich czasów pare razy wsysło mi się mefki i od tego się zaczeło (chyba ;D) więc albo jelito drażliwe, albo jakieś owrzodzenie. Ciul Cie wie. Jak wyjdzie, że jest gitara po badaniu to raczej w kierunku psychy bym się kierował.
@tHoePs - dietę? W zasadzie nie. Jem dalej to samo.
Suplementację probiotykami? Gdzieś mi się tam zdarzyło zjeść pare dni pod rząd Dicoflor albo coś innego.

Ale jakoś żeby stanowczo coś zrobić to - nie.
@maxdiaz to moze tu by można było spróbować zadziałać, może coś co jesz regularnie ci nie służy, nabiał albo białe pieczywo itp. do tego codziennie przed dłuższy czas probiotyk przyjmować i zobaczyc czy będzie poprawa
@tHoePs @Anon2173 @Adamus56 @nemiroff90 - Mirki Mirabelki Mireczki - gitara siema :-) Jelito piękne jak ta lala (poza nieukrwionym hemoroidem (ʘʘ) którego 2 lekarzy w Medicover nie wykryło).
Więc śmisznie. Samo badanie ... no według mnie ktoś faktycznie ma bardzo niski próg bólu robiąc to badanie w znieczuleniu ogólnym.

Łatwo poszło :-)