Wpis z mikrobloga

Hm gdzie najwiecej ludzi chodzi w niedziele? Pomyślał ksiądz. Na pewno nie do kościoła. No chyba ze na wsi gdzie jedyną rozrywką jest mozliwosc spotkania sie i porownania nowych ubrań. Ale jednak to w mieście jest wiecej ludzi niż na wsiach. Hm hm no tak to pewnie te zachodnie hipermariekty! To tam chodzą ludzie. Dobra wymyślmy co z tym zrobic. Rzad mamy po naszej stronie wiec co wymyslimy tak sie stanie. A jakby tak zamknac sklepy? Powie sie ze to dla dobra rodziny bo przeciez wolne to moga odpoczac. No tak ale co jesli w zamian za niedziele wiekszosc pracujacych robila sobie zakupy w wolny dzien w tygodniu? Bo przeciez wolne i tak mieli mogli sobie odpoczac i w tygodniu.. A reszta majacych wolne tylko w niedziele robila sobie wtedy zakupy? Nic to. Bog powiedzial ze frzeba w niedziele odpoczywac. Wiec zgraniemy ludzi do kosciola, bedzie dobra taca dla nas to przeciez super sprawa..
#zakazhandlu #chrzescijanstwo #pis
  • 5
@lubielizacosy: nie bylabym tego taka pewna.
Znaczy, jasne - soby wierzace, ktore w niedziele pracowaly, byc moze pojda do kosciola.
Ale osoby faktycnie wierzace raczej i tak szly - przed praca, po pracy. Pomijajac male miejscowosci, w wiekszosci kosciolow jest kilka mszy i mozna sobie to ulozyc.
To tak samo jak ze swietai w tygodniu.
Ja jestem osoba wierzaca i zdarzalo mi sie przed praca na msze o 6 isc,albo poznym