Wpis z mikrobloga

Witam graczy SC2, mam kilka pytań i byłbym wdzięczny za jakąś pomoc :)

1. Czy jest jakaś strona z poradnikami / spisem do (bardzo) podstawowych taktyk (nawet nie brąz, bo lamus jestem). Chciałbym jakieś dobre tipy poczytać :)

2. Czy szybkość klikania, taką jaką robi chociażby IndyStarCraft (300-400 apm) przychodzi z czasem czy jakoś specjalnie to "trenujecie"? Czy to wynika po prostu z grania i rozwijania procesu myślowego a raczej liczby wątków jakie jednocześnie się "obsługuje"?

3. Czy w ogóle na tak wczesnym etapie grania warto w ogóle oglądać streamerów, którzy tak napieprzają, w sumie nawet nie rozumiejąc połowy tego co robią lub mówią?

Z góry dzięki wielkie!

#starcraft2 #sc2
  • 18
@vanot 1) wpisz w google sc2 build order, stronka lotv.spawingpool powinna pomóc
2) apm przyjdą z czasem, ważne jest przypisywanie grup kontrolnych, widoków oraz budynków do klawiszy np. 1-8 oraz F1-F4. Wtedy przykladowo kierujesz armią i nie patrząc do bazy robisz nowe jednostki

3) polecam EmStarcraft na twitchu, na wykopie ma konto Emilgra, na youtube ma świetne poradniki dla początkujących gdzie wyjaśnia technikę gry i jak na początek z pewnością Ci się
@kaplsownik: dzięki wielkie za odpowiedź! Grup kontrolnych używam praktycznie od pierwszego meczu i np atakując przeciwnika robię lub dopełniamy tworzenie jednostek w koszarach itp. Nie mogę zapamiętać aby używać F1-f4 które tez mam skonfigurowane. W pracy dużo IndyStarCrafta oglądałem na YT, bardzo pomocne. Jednak mam problem przy rozwoju, nie mogę zapamiętać kombinacji budynków z upgradami aby macro było efektywne..
@kaplsownik: Dokładnie tak gram :P Mass Voidy, bo nic innego póki co mi nie wychodzi xD ale dzisiaj z kumplem przegraliśmy PZ vs ZZ. Zergi nas po prostu zaspamowały. Dobra rada na skytossa, jeśli widzisz, ze Protoss i może zagraś Skytossa to zrób miliardy Hydralisków. Dzisiaj gość mi #!$%@?ł 40 void rayów masą hydralisków.
@kaplsownik: @vanot: ja siedzę głównie wieczorami do godziny 1/2 w nocy. Wróciłem do SC po 3 latach całkowitej przerwy i powoli wracam do swojego mastera, jak na razie bilans 9/2 i platyna 1. B) ale do potrzebowano zawsze fajnie, bo czasami się gubię w nawale nowości.
@kaplsownik: nie grałem jeszcze jedynek. Głównie gram dwójki z kolegą.
Osobiście widzę ze mam duży problem z early game. Mocno inwestuje w budowle na mid game przez co łatwo mi wjechać na bazę w early... Ale powoli to zmieniam. Ogarniam w sumie dwie „taktyki”: SkyToss i taka własna (robię próbkę na 13/15 i buduje pylon pod baza przeciwnika i co minutę wysyłam mu po 20adeptek żeby niszczyć makro)