Wpis z mikrobloga

przecież WOŚP na pensje lekarzy czy rachunki z utrzymana szpitali nie zbiera.

@Variv: ale zbiera na uran dla Czeczenów, więc trochę się wyrównuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@multikontou: wszystko fajnie, tylko w toku trwania dyskusji to chyba sam sobie wymyśliłeś tą tezę. Nikt nie powiedział że sobie nie poradzą. Sam sobie to dopowiedziałeś i próbujesz teraz coś na tym ugrać xd
  • Odpowiedz
@multikontou:
- nie jest warunkiem koniecznym - zgoda.
- NFZ - tak jak już zostało powiedziane, NFZ nie daje na sprzęt, a WOŚP kupuje sprzęt. Nie wiem po co do tego wracasz.
- środków samorządowych - osobiście nie wiem jak przedstawiają się liczby. Wiem na pewno, że działalność WOŚP przynosi wymierne korzyści i robienie im tutaj pod górkę to głupota albo jakieś niewyobrażalne kompleksy (zapewne jedno i drugie).
  • Odpowiedz
@subterranean4:
- Nawet jeśli NFZ nie daje na sprzęt to ma znaczący wpływ na funkcjonowanie szpitali - patrz teza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Nie mówię, że WOŚP to zło. Robią sporo dobrego i Bóg zapłać im za to. Mogliby być jedynie bardziej transparentni
  • Odpowiedz
przy takich nakładach dalej oferuje dziadostwo


@jakub-dolega: przy jakich nakładach? W Polsce na ochronę zdrowia wydajemy żenująco mało. W takich np. Niemczech budżetochrony zdrowia mają 7x większy.
  • Odpowiedz
WOŚP nie jest warunkiem koniecznym dla funkcjonowania polskich szpitali i ma niewielkie znacznie w porównaniu do NFZ i środków samorządowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@multikontou: powiedz to ludziom których dzieci przezyly dzieki sprzetowi z WOSP. Jak mie telepie jak czytam takie gowno komentarze. Na dobra sprawe cala slozba zdrowia nie jest konieczna do istnienia Polski jako kraju bo ludzie sobie jakos poradza.
  • Odpowiedz