Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki potrzebuję coś na kształt sklepu internetowego który nie będzie w pełni funkcjonalnym sklepem a miejscem gdzie mój zagraniczny klient będzie mógł zapoznać się z ofertą i oszacować koszty zamówionego towaru. Towaru nie posiadam na magazynie, będę go kupował po złożeniu zamówienia i przedpłacie przez klienta, klient ma tego świadomość i taka forma współpracy mu odpowiada. Funkcjonalność jaka by mnie interesowała to import asortymentu ze sklepów internetowych u których zaopatrywałbym się w towar, porównanie cen z tych sklepów i po doliczeniu marży, kosztów transportu itp. wyświetlenie jej na mojej stronie dla najtanszego produktu. Fajnie by było gdyby z panelu administratora sklepu dalo sie też recznie wybierac od którego dostawcy towar bedzie sie wyswietlał, chcialbym zeby bylo tez cos na kształt koszyka który po zrobieniu zamówienia przez klienta zrobi mi zestawienie towarów z kompletem informacji (który sklep, cena zakupu, marża, koszty transportu itp) oraz, chociaz to juz raczej piesn przyszlosci, oszacuje ile kontenerów będę potrzebował żeby zmieścić ten towar. Konieczna jest również możliwość edycji każdego produktu w celu zmiany języka itp. Trochę szukałem w internecie ale nie znalazłem nic co działa podobnie. Wiecie może czy ktoś ma takie rozwiązanie w ofercie? To w ogóle możliwe do wykonania i jeśli tak to z jakimi kosztami muszę się liczyć żeby ktoś napisał mi taki sklep? Kolejna sprawa to asortyment moich dostawców na mojej stronie, czy z każdym dostawcą muszę się indywidualnie dogadywać w sprawie udostępniania ich asortymentu u siebie czy w zwiazku z tym ze są to informacje ogólnodostępne nie potrzebne są żadne zgody? Część moich dostawców wyrazi zgodę na pobranie ich asortymentu ale z czasem chcialem rozszerzać ofertę i prezentować towar z innych branż i podejrzewam, że nie zawsze taką zgodę uda mi się uzyskać. Pomożecie?

#pytanie #kiciochpyta #software #internet #programowanie #sklepinternetowy
  • 5
@62727: Jeśli udostępniają plik XML, CSV czy inny to pewnie bez problemu też wyrażą zgodę na użycie tego.

A odnośnie platformy to raczej byś musiał z dokładniejszą specyfikacją uderzyć do programistów/software house, żeby Ci wycenili. Myślę, że nic ogólnego nie znajdziesz i przyda się soft przygotowany na Twoje potrzeby, zwłaszcza jeśli będziesz chciał rozbudowywać to o kolejnych dostawców.