Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu obok mojego mieszkania budowany jest budynek. Mam problem ponieważ budowlańcy przy wybieraniu ziemi i pracach powodują takie drgania, że pół kamienicy się trzęsię. Chciałbym udokumentować te drgania. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to nagrać? Pozdrawiam
#budownictwo #kiciochpyta #pytanie #nauka
  • 10
@Sniper10200: Zarządca mieszkania mnie prosił, żebym to jakoś udokumentował. Myślałem ze może jakimś domowym sposobem się uda :) Btw chodzi nawet o tę budowe co ostatnio w gorących było o mieszkaniu co mialo 22 metrów korytarza i 25 powierzchni użytkowej XD
@adamx89: Nikt ci żadnego domowego sposobu nie uwzględni przy ewentualnym sporze z firmą budowlaną.
Tymczasowe drgania same w sobie nie muszą być czymś złym podczas budowy (co innego uciążliwe drgania np. z zakładów produkcyjnych, które dają się we znaki mieszkańcom), dopiero ewentualne szkody powstałe na skutek tych drgań można zaskarżyć.
Musisz się zgłosić do jakiegoś geodety, który zinwentaryzuje pęknięcia, przechylenia lub osiadanie budynku i inne szkody powstałe na skutek budowy.
No
@flager: Dzięki wielkie za tak merytoryczną odpowiedź :) ja żadnego sporu nie będę zakładał bo tylko wynajmuje ale być może zarządca chciałby to komuś pokazac albo po prostu iść z tym do kierownika budowy :) ale dzięki za pomoc :)
chciałby to komuś pokazac albo po prostu iść z tym do kierownika budowy :) ale dzięki za pomoc


@adamx89: Zdarzało się, że niektórzy właściciele nieruchomości zlokalizowanych w pobliżu budowy próbowali wyciągnąć pieniądze na remont tłumacząc, że szkody są właśnie spowodowane budową, a co nie było prawdą i dlatego co bardziej zapobiegliwi kierownicy dokonują geodezyjnych pomiarów budynków w sąsiedztwie (Osobiście spotkałem takiego kierownika).
Więc właśnie takie zwykłe domowe dowody ich nie przekonają.
@adamx89: masz tez sporo aplikacji na komorke ktore byc moze by to zmierzyly w oparciu o czujniki w telefonie. Chociaz watpie zeby to mialo jakas wartosc w ew. sporze prawnym