Wpis z mikrobloga

@bauagan: Nie no, a tak zupełnie serio, to czemu Canon? Masz duże zaplecze szkieł? Serio warto pomyśleć o Sony, bo to co wypuszczą na rynek za parę dni, może dość mocno zmienić spojrzenie na sprzęt fotograficzny ;).
@AdamFrey: Mm trochę szpeju pod canona i tak trudno jakoś się przekonać do czegoś innego.Obrazek, ergonomia, oraz dużo używanego sprzętu przekonuje mnie aż zanadto, plus praca na baterii. Już bym bardziej poszedł w Fuji i ich stałki. Cała rozkmina polega na tym czy tak naprawdę potrzebuję FF. Foto to landszafty, portrety, docelowo jakiś biznes z robieniem zdjęć.
@bauagan: Obrazek to rzecz do uzyskania na wszystkim w dzisiejszych czasach, Nikon różni się od Canona raptem przesunięciem jednego suwaka w LR o kilka procent. Na pewno szokiem byłoby przestawianie się z pełnoklatkowej (ciężkiej) lustrzanki, na bezlusterkowca, bo gabaryty inne, ale i wygoda noszenia i pracy lżejszym sprzętem na dłuższą metę jest spoko. Co do "potrzeby pełnej klatki", to ja jakoś nie umiem myśleć o fotografii inaczej, niż pełną klatką. Ten
@bauagan: Nie, mówię własnie o A7III :). Rozmawiałem z człowiekiem, który dostał od sony jeden z dwóch pierwszych egzemplarzy, które na ten moment są w Polsce i jest zachwycony, a to nie jest pierwszy lepszy pstrykacz ;).
@bauagan 5d3 jest lepszy od 6d2 i od wszystkich Sony i Fuji razem wziętych. Sony jest okej do filmowania, do foto kupowanie tego chłamu mija się z celem. Pomysł z Fuji skomentuję wymownym milczeniem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bauagan: według mnie drogo w opór. Stara pucha, która ma kilka lat i ludzie ciągle wołają za nią tyle hajsu. Już lepiej dołożyć do 5d4 (9-10k) albo poszukać w normalniejszej cenie. Rok temu kupiłem za 6k z ciut większym przebiegiem niż tutaj piszesz, ale stan perfekto. Tylko czekam jak się trafi jakaś dobra okazja na mk4 żeby prędko wymienić...