Wpis z mikrobloga

Jaki poleceacie pakiet hosting + domene z dobrym kreatorem stron do zrobienia strony firmowej dla początkującego?
Póki co stawiam na nazwa.pl, bo tanio wychodzi i mają do wyboru tzw. "wizytówkę" (tylko tam nie można dodać galerii zdjęć) albo kreator stron, ale tam z kolei nieciekawe są te szablony.

#webdev #hosting #internet #domeny #nazwapl
  • 22
  • Odpowiedz
@trolololol: nigdy żadna nazwa, home, 1&1 bo po roku jak Ci wystawią fakturę to się zesrasz. A domeny chętnie nie oddadzą i jak będziesz chciał przenieść to będziesz musiał listy polecone im słać...
thecamels.org polecam
  • Odpowiedz
Kupiłem vps na Black Friday. Nie mogę z niego w pełni korzystać bo im się nie podoba zużycie zasobów


@puzno: a czego się spodziewałeś za złotówkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) (jeśli mówisz o tym w nazwie)

@trolololol: dobrze gadają, sprawdź nie ile to kosztuje, ale będzie kosztowało odnowienie. Do domeny i małej stronki to jakieś sohosty, ovh czy inne webhy
  • Odpowiedz
@puzno @botul @radekrad to wiadomo, że odnowienia będą droższe, ale jakby zrezygnować po roku i kupić wtedy hosting&domene gdzies indziej? Czy po prostu nazwa, home, az, 1&1 itp. więksi gracze mają takie regulaminy, że nie będzie można zrezygnować?
  • Odpowiedz
@trolololol: Sorki, że tak późno - wcześniej pisąłem z telefonu, teraz mi wygodniej.
To nie tyle, że nie będziesz mógł zrezygnować, bo zawsze można, ale będzie to kłopotliwe.

1. Będziesz musiał słać listy polecone po pozwolenie na wydanie kodu do transferu domeny. Czyli musisz pamiętać, aby o transfer domeny wystąpić dużo wcześniej, a to i tak nie gwarantuje sukcesu.
Cena odnowienia domeny w nazwie jest kilkukrotnie wyższa niż
  • Odpowiedz
@botul @radekrad Już pomijając sam hosting to głównie zależało mi, żeby zrobić prostą stronę firmową w max godzinkę z zakładkami "O nas", "Oferta", "Kontakt" i galerią wykonanych projektów. I dlatego kusiła mnie nazwa.pl bo to oferowała takimi produktami jak "Wizytówka" czy "Kreator stron". Te wszystkie firmy co wymieniliście nie mają kreatora stron, co prawda jest instalator cms'ów. Ze stronami na Wordpressie bawiłem się kilka lat temu, kiedy w głównej mierze
  • Odpowiedz
@puzno @botul @radekrad Zastanawiałem się jeszcze nad webion.pl (hosting: 119,70zł/rok + domena 10zł/rok, certyfikat SSL i podobno lepszy kreator Parallels Presence Builder), ale to wychodzi ponad 2 razy drożej. Jeszcze spodobała mi się strona - pl.mfirma.eu (łatwy kreator, bardzo dużo szablonów sprecyzowanych pod konkretną firmę i domena gratis) tylko cena jest zaporowa - 367,80zł/rok. W ostateczności brałem pod uwagę home.pl z najfajniejszym chyba kreatorem Click Web z hostingiem (bez
  • Odpowiedz
@trolololol: a inna sprawa jest taka, że strona i tak pewnie nie jest do niczego przydatna :) Kiedyś nawet cukiernia robiła swoją stronę a teraz takie małe firmy zakładają sobie strony na Facebooku. W zasadzie na jedno wychodzi, ale zasięg lepszy i znaleźć łatwiej :)
  • Odpowiedz
@radekrad Co prawda to prawda, ale chociażby wygląda to profesjonalniej jak wszędzie możesz dać odnośnik do strony a nie fanpage np. na wizytówce albo olx itd. A szwagier się uparł na stronę to tym bardziej. Jutro mu zrobię w kilka chwil w tym kreatorze i będzie po problemie, a strone na Facebooku dla lepszego zasięgu zrobi się w swoim czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trolololol: Fajnie, że mogliśmy pomóc, to dobra decyzja. Pochwal się koniecznie adresem i stworzoną stroną!
Co do kreatorów, to i tak skusiłbym się na jakiś CMS - wiem, że to strzelanie z armaty do wróbli, ale nawet coś prostego w WordPress pozwoli Tobie na zrobienie formularzy kontaktowych, podstron, itd... WP to nie tylko blog - możesz stworzyć szybko stronę firmową. Z tego co zerknąłem na szybko w sieci interesujący może
  • Odpowiedz
@trolololol - koniecznie sprawdź WebWave. Mamy jasne zasady, a do tego kreator sprawdzisz za darmo :). Kilkadziesiąt responsywnych szablonów, które dostosujesz do swoich potrzeb na pewno ułatwi robotę :). A do tego masa, masa innych fajnych ficzerów i pomoc po polsku, która faktycznie pomaga i jest na czacie :). Możesz zacząć za darmo i przekonać się, czy to kreator dla Ciebie: https://webwavecms.com/
Plus mamy jasne zasady jeśli chodzi o ceny hostingu
  • Odpowiedz