Wpis z mikrobloga

Serwer FTP postawiony za pomocą vsftpd na Ubuntu 14.04. Lokalnie działa, ale z zewnątrz nie.

Nmap pokazuje, że port 21 otwarty.
Netstat pokazuje, że demon nasłuchuje.
/etc/hosts.allow oraz /etc/hosts.deny puste (czyli powinno wszystko przechodzić?).
W iptables dodałem ALLOW na cały ruch przychodzący i wychodzący (tak, wiem, że to niebezpieczne).
W /etc/vsftpd.conf nie ustalono innych portów do obsługi połączenia.
Ufw inactive.
Żeby uniknąć problemów z moim lapkiem, próbuję się łączyć w trybie pasywnym.

Ktoś pomoże? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#informatyka #ubuntu
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zashi na swoim routerze przekierować port na adres IP gdzie masz postawiony serwer FTP. Wejdź na jakąś stronę port checker to Ci pokażę czy masz otwarty port na zewnątrz
  • Odpowiedz
@Zashi: SSH na zewnątrz? To nie mam na razie pomysłu czemu tak jest. Powinno Ci pokazać że masz otwarty. Chyba że strona do d... ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

W każdym razie musi być ustawiony port forwarding na routerze na port 21 (jeśli taki masz ustawiony) na adres IP Ubuntu, aby można było się połączyć z zewnątrz.
  • Odpowiedz
@czesieq4: Powoli, bo chyba się nie zrozumieliśmy... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mój lapek to Windows i z niego chcę się połączyć do FTP-a, który stoi na Ubuntu na VPS-ie w home.pl. Powyższe ustalenia - z pierwszego posta - dotyczą oczywiście wspomnianego Ubuntu.

Ze strony portchecker.co skorzystałem na moim lapku. Pokazuje ona, ze port 21 i 22 są zamknięte, ale mam właśnie odpalone PuTTy i podłączony do
  • Odpowiedz
@balrog84: przed chwilą dodałem tam jeszcze all do FORWARD. Bezpieczne to pewnie nie jest, ale ten serwer FTP jest mi potrzebny do testów czegoś innego. Za kilka dni i tak usuwam to. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
  • Odpowiedz
@Zashi: Aaa, ja zrozumiałem, że masz po prostu Ubuntu i FTP postawione u siebie w domowej sieci ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety nie powiem Ci jak to wygląda od strony home'a. Może w jakimś panelu administratora na home trzeba aktywować ten port?

To stronka port checker nic nie pokaże, bo to pokazuje dla adresu IP z sieci, w której jest podłączony laptop - to zgadza się
  • Odpowiedz
@czesieq4: Wykupiłem w home.pl najniższy pakiet na promocji i mam dostęp do terminala tylko. W menu jest zmiana hasła, reinstalacja maszyny i takie gówna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zashi: Moze home blokuje FTP dla VPS. Masz SSH i elo ¯\_(ツ)_/¯

Potwierdź może z supportem home'a na czacie czy coś. Bo to dziwne, że nie chce banglać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@balrog84: @czesieq4: Potrzebuję FTP-a, a dokładnie FTPS-a, ale skoro zwykły nie działa, to jeszcze nie ustawiałem TLS-a dla połączenia. SFTP nie jest mi potrzebny.

Muszę się skontaktować z home.pl :(
  • Odpowiedz
Lokalnie działa, ale z zewnątrz nie.


@Zashi: A jak się objawia to, że z zewnątrz nie działa? Nie zgłasza się w ogóle, czy odrzuca próbę dostępu, może przyczyna jest w konfiguracji tego FTP-a?
  • Odpowiedz
@balrog84: FileZilla informuje, że przekroczono czas oczekiwania.

Błąd: Połączenie zakończone po 20 sekundach nieaktywności
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem
  • Odpowiedz
@czesieq4: @balrog84: xDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nie pytajcie, co się odjębało. Jednak na home.pl mogę ustawić Firewalla. xD No i home.pl blokowało domyślnie port 21, a raczej nie wrzucało go na białą listę. xDDD

Działa.
  • Odpowiedz