Wpis z mikrobloga

Cześć. Miałem problem ze swoją witryną, nagle zaczęły pojawiać się na niej dziwne czerwone komunikaty błędów o czym pisałem killa dni temu. Postanowiłem więc przywrócić stronę do poprzedniego stanu. Czułem, że na pewno coś nie pójdzie po mojej myśli, więc dopytalem się o to czy strona po wykonaniu tego procesu będzie potem działać. Udzielono mi odpowiedzi, którą opcję jej usunięcia w takim wypadku wybrać. Zrobiłem to i strona przestała działać. Dokładnie tak jak się tego obawiałem po tym jak się za to wezmę sam. Czy ktoś tutaj może rozumie co się stało i powie co mam zrobić aby odzyskać witrynę? Stronę miałem na Joomla 2* a hosting na laohost
#pytanie #internet #webh #joomla #html #stronywww #webdev
Pobierz Bunch - Cześć. Miałem problem ze swoją witryną, nagle zaczęły pojawiać się na niej dz...
źródło: comment_WsGpGlwImCSEcrHkntF2lQRunM7Nlo5N.jpg
  • 10
@Bunch a swoich kopii oczywiście nie robiłeś na bieżąco? Ehh, kiedy się ludzie nauczą... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pisz do nich ticket i niech sami przywrócą skoro ich sposób z panelu nie zadziałał.
@Bunch: Jedyna nadzieja w supporcie - niech przywrócą Tobie ostatnią posiadaną kopię zapasową. Wbrew pozorom może być z tym słabo - hostingi deklarują jedno, a robią drugie (prawie nic).
Na przyszłość - kopie zapasowe swoich stron musisz wykonywać we własnym zakresie, kopiując je dodatkowo na lokalny komputer, lub gdzieś do chmury (Dropbox, GoogleDrive, itp).
Dla Joomla jest wtyczka Akeeba Backup - polecam.
Poza tym Joomla 2 w 2018 roku? Nic dziwnego,
@Rst00: Robiłem swoje kopie ale co mi po nich jak cała stronka, system (czy jak to nazwać) nie działa?

Napisałem do nich i n=odpisali: problem rozwiązaliśmy
@botul: Cześć. Tak jak piszesz, posiadam starą wersję i starą wersję także PHP. Dlaczego? Nie działały mi pewne komponenty na wersji nowszej oraz na wersji nowszech PHP. Robiły sie problemy. Stąd zostaliśmy przy tym rozwiązaniu.

Akeeba Backup mam,nawet robiłem nie tak dawno backupy.
Ale nic mi nie da backup skoro nie działa mi cała stronka, prawda?

Raczej nie mogę już nic zrobić z tym, że stronka działa mi na starej wersji.
@Bunch: to że zrobisz backup to jeszcze nie oznacza że możesz być spokojny. Powinieneś ściągnąć to co Ci ta wtyczka zrobiła (czyli pewnie jakiegoś zipa z plikami + baza) i wtedy mając taką paczkę już możesz odtworzyć sobie stronę na dowolnym innym hostingu. Nie wiem gdzie widzisz problem.
@Rst00: Mam takie paczki z backapami. Ale co mi po nich jeśli stronka nie działa? Wiesz jak to wygląda? Wgrywam sobie taki plik poprzez panel administracyjny swojej strony. A taki mi przestał istnieć. Jak więc mam to zrobić? I chodzi mi o ten sam hosting a nie inny.