Wpis z mikrobloga

Mireczki z #python potrzebuje pomocy bo wypieprze zaraz komputer przez okno.

Zainstalowałem pip, w cmd.exe elegancko rozpoznaje.
Zainstalowałem paczkę matplotlib, wszystko również elegancko niby działa.

Do momentu aż zaimportuję do środowiska. Wtedy zawsze wywala przy RUNie błąd, że nawet nie rozpoznano. Ma ktoś jakiś pomysł?
  • 24
  • Odpowiedz
@cl_master: I jesteś absolutnie pewien, że importujesz używając tego samego pythona do którego zainstalowałeś paczkę? A nie np. instalujesz paczkę do Py2 a próbujesz zaimportować do Py3?
  • Odpowiedz
@cl_master: sam napisałeś "zainstalowałem pip". Poza tym a nie użyłeś w cmd pipa globalnego, a tutaj masz użyty virtualenv. Musisz zainstalować paczkę w tym virtualenvie którego używasz.
  • Odpowiedz
@cl_master: Jestem relatywnie przekonany, że dalej używasz dwóch różnych pythonów. Jeden to ten z "Project1\venv" a drugi to globalny python którego używa IDLE, coś w stylu C:\Program Files\Python
  • Odpowiedz
@cl_master: na 99% pycharm korzysta z innej instalacji pythona niż ta, w której zainstalowałeś matplotlib. I "inna instalacja" nie oznacza tutaj 2 vs 3, możesz mieć jednocześnie x różnych instalacji pythona 3. Na tym właśnie venvy polegają.
  • Odpowiedz
taki mały pstryczek na użycie globalnych paczek


@cl_master: Nie rób tak. Zainstaluj po prostu potrzebne paczki w tym virtualenvie. Nawet w PyCharmie jest taka opcja jak coś.
  • Odpowiedz
@aseeon_: @CytrynowySorbet:
Nie zmienia to faktu, że na licznych tutorialach na youtubie po prostu instalują paczkę z poziomu komend, po czym działa ona w PyCharmie.
To jest kwestia ustawień w PyCharm czy po prostu system traktuje go jako "domyślne" środowisko?
  • Odpowiedz
@cl_master: Podczas tworzenia projektu w PyCharmie zaznaczyłeś opcję "create virtualenv", więc używał właśnie tego nowo-stworzonego środowiska, a nie globalnego. Bardzo dobra praktyka swoją drogą.
  • Odpowiedz