Wpis z mikrobloga

Mirki, szybkie pytanie - robię swoją stronkę po godzinach z zamiarem zarobku. (reklamy mam dorzucić jak to gdzieś wejdzie w popularność)
Założenie było takie, ze wisi już w internecie (ale się nie pochwalę bo anonimowość) i będę ją poprawiać i nowe wersje publikować co jakiś czas (2 tygodnie?)

No i tak to sobie wisiało, wejść na stronę max z 10 dziennie, w sumie nie wiadomo skąd, bo nawet w Google mnie nie ma (nie było?) z czego i tak ze 4-5 wejść to były boty typu yahoo, googlebot itd.

I teraz pytania:
1. GoogleBot zaczął mnie molestować chyba ze 200-300 razy dziennie, albo i lepiej. (zbieram statystyki wejść wraz z user agent)
Mam się spodziewać jakiegoś wejścia na 10ą stronę w Google czy to normalne ?

2. Czy adsense ma wpływ na ranking w Google ? Tzw. to czy korzystam z ich programu zarobków na reklamach ? Premiują swoich ?

3. Jakieś szybkie rady co poprawić ? Jakieś (meta)tagi, podstrony z ładnym tekstem ustawiłem. Chodzi mi o absolutne podstawy, żeby dać sobie szansę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#seo
  • 12
@kawiarnianypl: Mam inne pomysły na monetyzacje, ale to jest rzecz daleko na horyzoncie. Zresztą, zależy co rozumiemy przez "dużo". 20$ dziennie też jest (bardzo) satysfakcjonujące, chociaż pewnie roboty nie rzucę.
ale skąd te statystyki? Być może po prostu masz dużo podstron i to jest 1 wejście.


@oraculium: Używam rozszerzenia do django (jakieś z popularniejszych w tym celu), jak sam testowałem to liczy "wizytę" a nie ilość odsłon. Jak z jednej przeglądarki sam zwiedziłem trochę strony to byłem w wynikach raz a nie kilka razy.
a czemu nie analytics?


@oraculium: Jeszcze nie podpiąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Całość jest absolutnie under heavy development.

1000 razy więcej wejść nawet Ci tego pewnie nie zapewni


We will see. Ta stronka ma wybadać mi rynek jak będzie ostateczny release, a nie zarobić na życie.
@oraculium: Nie pytam o konkrety, tylko o ogólne wskazówki. Ten projekt to jest coś co ma pozwolić się czegoś nauczyć. Jak przy okazji liznę #seo to się nie obrażę.

Podepnę pewnie w okolicy weekendu. Do top10 się nie przymierzam. Może do 10-ej strony ( )
1. GoogleBot zaczął mnie molestować chyba ze 200-300 razy dziennie, albo i lepiej. (zbieram statystyki wejść wraz z user agent)

(...) czy to normalne ?

To zależy ile masz podstron. Normalnym może być np. 12 tysięcy odwiedzin Google bota dziennie. Znaczy to będzie normalne dla strony która ma 90 tysięcy wszystkich podstron.
Dla strony, która ma 150 podstron normalnym będzie 90 wizyt Google bota dziennie.

Powinieneś oswoić się z Google Search Console: