Wpis z mikrobloga

W celu zweryfikowania wszystkich ofert dostawców internetu, którzy będą łaskawi bym był ich klientem zadzwoniłem dziś do Orange. Zainteresowany ofertą w cenie 39.99 oferującej do 80mb/s nauczony jednak, że Orange delikatnie mówiąc wprowadza w błąd swoich klientów, przystąpiłem do rozmowy z Panem konsultantem (jakość samej rozmowy oceniam na 10/10). Po 20 minutowej rozmowie okazało się, że:
- szybkość internetu z powodów technicznych to nie 80mb/s a 20mb/s (jestem w stanie zrozumieć, że stoją za tym jakieś przyczyny techniczne, jednak ciężko mi jako potencjalnemu klientowi zaakceptować fakt, że mam płacić tyle samo pieniędzy za 4 razy gorszą usługę, w porównaniu do kogoś kto mieszka na ulicy gdzie można puścić transfer 80mb/s)
- ostateczny koszt usługi to nie 39,99 a 74,99 zł ponieważ do kwoty 39,99 trzeba doliczyć 25zł za utrzymanie łącza, jeśli nie weźmiesz telefonu stacjonarnego lub komórkowego (25zł za utrzymanie łącza w XXI wieku!!! chciałbym poznać wyliczenia na podstawie których usługodawca ponosi taki właśnie koszt!!!! według mnie jest to transakcja wiązana, która ma na celu przymuszenia do wzięcie kolejnej usługi czyli tel. kom. a z tego co wiem jest to nielegalna praktyka i dziwię się, że nikt za to się nie zabrał)
- dalej do kwoty 39.99 + 25 za utrzymanie łącza należy doliczyć 14,99 jeśli nie chcesz wziąć umowy na 2 lata (załóżmy, że rozumiem logikę)
- ostatecznie doszliśmy do tego, że koszt usługi za internet 20 mb/s to 39,99 + 19,99 + 14,99 = 74,99 ale...
- to nie będzie 20mb/s bo mają widełki i realnie to może 10mb/s będzie, więc wspólnie z Panem konsultantem ustaliliśmy, że skorzystam z usługi w ostateczności, ostateczną kwotę uznaliśmy za skandal, i życzyliśmy sobie przyjemnego dnia

#gownowpis #gorzkeizale #orange #orangerobicietozlebardzozle
  • 10
@Ratelmidozer: Przy ofercie 39,90 ("Superpromocja Neostrady" na 24 miesiące) utrzymanie łącza to 29,24 czyli miesięcznie to wychodzi 69,14. Przy umowie na 12 miesięcy 49,90 + 29,24 = 79,14. To są stare promocje, których już nie da się wprowadzić na nowego klienta. Na stronie kwota 39,99 nawiązuje do usługi światłowodu 100Mb/s, gdzie 39,99 to opłata przez pierwszy rok a przez kolejne 12 miesięcy wynosi ona 69,99. Ale to tak na margiensie.

Aktualne