Wpis z mikrobloga

@kubapolice tramwaj ma tak samo ustąpić pierwszeństwa jak samochód. A jak samochodem wyjeżdżasz to masz ustąpić na rondzie każdemu, na każdym pasie. Jak źle ocenisz czyjąś prędkość i odległość szczególnie na pasie wewnętrznym to cóż, peszek.

Nie ma czegoś takiego jak "tramwaj na swoim skrzyżowaniu" chyba, że stoi tam znak o przejeździe tramwajowym jak np. te przecinki na Wojska.

No i nikt raczej specjalnie się w tramwaj nie wbija. :p
@oba-manigger no i skąd ten samochód miał wiedzieć dlaczego tamte auta stoją? Nie ma obowiązku domyślać się, że tramwaj jedzie jeśli nie ma znaku więc jechał. Tramwaj gdyby jechał wolniej to by zdążył ustąpić pierwszeństwa tak jak powinien ustąpić, ale pewnie jechał na pałę przyzwyczajony, że każdy go puści.
@Krupier: Wiem, że tramwaj wjeżdzający na rondo musi ustąpić pierwszeństwa samochodom, a dopiero jak wyjezdzając z ronda ma pierwszeństwa, ale na drogach jak widzę, kierowcy zazwyczaj przepuszczają tramwaj nawet jak wjezdza na rondo. No i nie jeżdzą z predkoscia 50km/h po rondzie...
@Krupier: na wojska polskiego znak nie jest konieczny. I tak musisz tam ustąpić tramwajowi.
A co do ronda. Jeśli tramwaj już na nim jest to obowiązują go takie same przepisy tyle, że „Kierujący pojazdem znajdującym się na części jezdni, po której jeżdżą pojazdy szynowe, jest obowiązany ustąpić miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi szynowemu.” W sytuacji z dzisiaj tramwaj musiał ustąpić pierwszeństwa i pewnie to zrobił, następnie został wpuszczony na rondo przez zatrzymujące się
@Krupier: na placu Szarych Szeregów też masz znaki A-21, czy tam zatrzymujesz się żeby wpuścić tramwaj na rondo? Jak możesz to podrzuć odpowiedni przepis, bo trochę mnie zastanawia co piszesz o tym, że jak jest znak A-21 to wina kierującego fordem.
@oba-manigger: Jest jedna rzecz o której nie piszesz (być może o tym nie wiesz). Jechałem tym tramwajem i tam wydarzyło się jeszcze coś o czym nikt tutaj nie wspomniał. Samochody, które stały nie ustępowały pierwszeństwa temu trwamwajomi co wjeżdzał na rondo. Tam był jeszcze jeden tramwaj który ZJEŻDŻAŁ z ronda. Wjeżdżający tramwaj nie czekał żeby sprawdzić czy może swobodnie wjechać na rondo tylko ruszył zanim miał dobrą widoczność. Dla kierowcy AUDI