Wpis z mikrobloga

kupiłem dysk SSD i chciałbym przenieść na niego system, jest jakiś sposób, żeby przenieść tylko sam system i potrzebne jemu pliki (bez gier itd)? próbowałem kilkoma metodami, ale zawsze brakuje miejsca, bo przenoszą się wszystkie pliki z dysku
#pcmasterrace
  • 14
@Deaco: Najprostszym byłoby przenieść pliki, które nie są potrzebne na trzeci dysk, potem zrobić lustro na SSD, przez Ghosta, na koniec program, który naprawi rozmiar partycji na SSD, by się zgadzała z rzeczywistością. Wyjdzie pewnie cały dzień, a nie ma gwarancji, czy poleci. No i defrag po przeniesieniu plików, by fizycznie znajdowały się na początku dysku przed lustrem.
@Deaco: Ghostem? Ktos jeszcze uzywa dzis ghosta? Ostatni raz z 15-20 lat temu ghosta uzywalem.
Teraz takie przenoszenie na nowy dysk robisz kompleksowo i bezproblemowo programami typu AOMEI Backupper czy EaseUS Todo Backup. Oba darmowe i nie musisz nic poprawiać po nich (jak rozmiar partycji).
@patrykw96
@dob3k: No ja używam. Zrobiłem sobie taki mały pendrivek z Windą i tam zmieścił mi się Ghost i parę innych przydatnych aplikacji do grzebania w plikach.
@Deaco: Heh kiedys na ghoscie mialem cala kawiarenke internetowa. Ale to bylo z 15 lat temu.
Wszystko zautomatyzowane. Ghost przywracal przygotowany obraz windowsa po opuszczeniu stanowiska. Fajnie to dzialalo zdalnie i nawet nie musialem ruszac dupy ze swojego biurka. Wszystko w ciagu kilku minut. No ale to bylo wieki temu. Teraz sa sprawniejsze, szybsze i bardziej dostosowane do nowych windowsow narzedzia jak te co podalem wyzej.
Obecnie na wlasnym kompie uzywam